• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 977-5273-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس مطرح کرد:

حمل و نقل جامع درونشهری تحقق انسان محوری را تسهیل می‌کند

استاندار فارس گفت: با نگاهی جامع به حمل و نقل درون شهری شیراز می‌توان در آینده نزدیک شاهد ایجاد زمینه هر چه بیشتر رفاه برای شهروندان و تحقق شعار شهر انسان محور در این کلانشهر باشیم .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، اسماعیل تبادار پنجشنبه 19 مهر ماه در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های شهرداری شیراز گفت: ورود 185 اتوبوس جدید به ناوگان حمل و نقل درونشهری شیراز، تغییر و تحول در جابه جایی مسافر را در این کلانشهر به دنبال دارد.

وی با تاکید بر اینکه مشکلات و مطالبات رانندگان اتوبوس‌های درون شهری باید در سطوح استانی و ملی پیگیری شود، از این رانندگان که با وجود تنگناها و مشکلات به خدمت رسانی مشغول هستند قدردانی و با اشاره به ظرفیت‌های استان فارس، خواستار توجه بیشتر به این استان شد.

استاندار فارس ورود سرمایه‌گذار بخش خصوصی را یک ضرورت دانست و با تاکید براینکه شعار انسان‌محوری شعاری برجسته و ناب و ضروری است، گفت: محقق شدن این شعار برای همه کلانشهرها ضرورت و در عین حال الزاماتی دارد .

تبادار با بیان اینکه از مؤلفه‌های رسیدن به زیست مناسب در کلان شهرها با نگاه انسان محوری، حمل و نقل شهری به ویژه حمل و نقل ریلی است، افزود: شهرداری شیراز امروز با 22 پروژه بزرگ روبرو است .

او با قدردانی از تلاش‌های شهرداری شیراز، گفت: شهرداری‌ها همیشه بدهکار بوده‌ و پروژه‌های نیمه تمام داشته و دارند، کار گذشته و حال ندارد، چرا که هدف خدمت به مردم است .

تبادار یکی از الزامات خدمت رسانی مطلوب به مردم را مدیریت جامع دانست و ضمن ابراز امیدواری نسبت به اینکه آرامش زیستی در شیراز را شاهد باشیم، گفت: در حمل و نقل ریلی باید به بخش خصوصی هم توجه داشت و با ارائه تسهیلات سرمایه گذاران را جذب این بخش کرد .

تبادار همچنین گفت: با بهره برداری از 2 ایستگاه فرصت شیرازی و غدیر در خط یک مترو شیراز ظرفیت خدمت رسانی این خط از 60 هزار مسافر به 70 هزار نفر در روز افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه از 18 ایستگاه خط یک مترو تنها 2 ایستگاه هنوز مراحل ساخت را طی می‌کند، تکمیل خط یک قطار شهری را گامی مهم در بهبود حمل و نقل عمومی درونشهری دانست.

استاندار فارس در عین حال تحول در نظام حمل و نقل ریلی درون شهری شیراز و رسیدن به نقطه مطلوب را نیازمند تلاش‌های بیشتر دانست و با بیان اینکه هنوز در این زمینه تا نقطه مطلوب فاصله داریم، گفت: از 6 خط در نظر گرفته شده برای مترو شیراز هم اکنون یک خط فعال شده و خط 2 و سه نیز در حال اجرا است که امیدواریم خط 2 طی یک تا 2 سال آینده آماده بهره برداری شود.

وی با تاکید بر اینکه توسعه حمل و نقل درون شهری به بهبود وضعیت ترافیکی و همچنین کاهش آلودگی هوا در کلانشهرها کمک می کند، این موضوع را از مولفه های مهم در دستیابی به شهری انسان محور دانست .

استاندار فارس رسیدگی به رفاه رانندگان ناوگان اتوبوس رانی و پیگیری مطالبات این قشر تلاشگر و خدمت رسان را از وظایف مسئولان شهری و استانی دانست و بر ضرورت پیگیری این مطالبات تاکید کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: