• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-7774-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

شهردار شیراز مطرح کرد:

لزوم تعیین تکلیف بودجه شهرداری‌ها

شهردار شيراز با بيان اينكه تکلیف شهرداری‌ها مشخص نیست، خاطرنشان کرد: اگر میخواستیم می‌توانستیم با برنامه‌های تکلیفی بیش از ۷۰ درصد اعتبارات شهرداری‌ها را حل کرده و اعتبارات شهرداری را تامین کنیم.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، حيدر اسكندرپور بعدازظهر پنج شنبه ١٩ مهر در همايش شهرداران استان بيان كرد: امروز فرصتی تاریخی در اختیار شهرداری‌ها قرار گرفته و فردی با سابقه مدیریت در شهرهای تاریخی رئیس سازمان همیاری شهرداری‌ها و ‌دهیاری‌ها شده است.

وی گفت: سئوال اصلی ما این است که شهرداری‌ها دولتی محسوب می‌شود یا نه؟ زمانی که میخواهند باری برداشته شود شهرداری‌ دولتی است و زمانی که باید برای بودجه تعیین تکلیف شود شهرداری‌ها خود مختار تلقی می‌شود.

شهردار شیراز ادامه داد: اگر به دنبال حل مشکلات فساد هستیم تنها راه آن مشخص کردن میزان درآمدهای شهرداری‌ها است حال آنکه هم مردم و برخی از همکاران ما در شهرداری از روند فعلی ناراضی هستند و اگر به دنبال حل مشکلات هستیم باید تکلیف بودجه شهرداری‌ها را حل کنیم .

اسکندرپور با یادآوری اینکه شهرداری شیراز مانند اغلب شهرهای بزرگ در پرداخت حقوق دچار مشکل شده است، گفت: شهرداری‌های کوچک سال‌هاست با این مشکل مواجه‌اند و تنها تقاضا در این زمینه تعیین تکلیف درآمدهای پایدار است.

او خواستار ارائه لایحه درآمد پایدار شهرداری‌ها و پس از آن لایحه ی ارزش افزوده توسط دولت شد و گفت: با راهکارهای کوتاه مدت نمی‌توان از مشکلات عبور کرد.

شهردار شیراز با تصریح اینکه حقوق او حداقل از بیست و شش نفر پرسنل شهرداری کمتر است، گفت: امروز اس 3500 پست سازمانی موجود تکلیف بیش از 2 هزار پست مشخص نشده و در شهرداری شیراز تعداد نیروی موجود 4 برابر ظرفیت است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: