• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-7974-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون عمراني وزارت كشور:

سرعت تبدیل روستاها به شهر در فارس نگران‌کننده است

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور  خاطرنشان كرد: تبدیل روستاها به شهر در استان فارس سرعت زیادی داشته و این موضوع نگران‌کننده است .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، مهدي جمالي نژاد بعدازظهر پنج شنبه ١٩ مهر در همايش شهرداران فارس در شيراز بيان كرد:  گسترش تبدیل روستاها به شهرها در استان فارس سرعت موجب مي شود تا شاهد جايگزيني تولید کننده به مصرف کننده باشيم .

وي افزود: البته نباید از تقویت نهاد‌های شهرداری و شورا‌ها غافل شویم و در حوزه‌های مختلفی همچون ‌حوزه های فرهنگی، اجتماعی و دانش بنیان وارد شد .

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور  با تاكيد بر برنامه محوری، گفت: باید تمام دستگاه‌ها در همه شهر‌ها برنامه ریزی داشته باشند. شفاف سازی، برونسپاری فعالیت‌ها و ... باید از جمله فعالیت‌هایی باشد که توسط شهرداری ها دنبال شود .

جمالي نژاد در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه از ابتدا با تمام مشکلات شهرداری ها اشنا بوده و هستم، گفت: شهرداری‌ها نهاد‌های عمومی غیردولتی اند و نقششان منطقه ای و محلی نیست بلکه نقش شهرداری ها نقشی ملی است .

وي با بيان اينكه شهرداری ها می‌توانند سرمایه اجتماعی را افزایش دهند، افزود: زماني كه سرمایه اجتماعي افزایش یابد شاهد امنیت شهری و منطقه ای خواهيم بود .

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور ادامه داد: اگر شهرداری ها نتوانند نقش مناسبی در جامعه ایفا کنند شاهد ضربه نه تنها به جامعه محلی بلکه كل كشور خواهيم بود .

جمالي نژاد با تاكيد بر اينكه ایمان و باور به شورا ها در‌مجموعه دستگاه‌های دولتی وجود دارد، خاطرنشان كرد: موضوعي که شاید آسيب زننده باشد این است که اگر اعتماد سازی میان شوراهای شهری و مردم فراهم نشود، در اجراي اقدمات و فعاليت ها با آسيب مواجه شويم .

وی تاكيد كرد: بايد مسئولیت پذیری در شوراها و شهرداری‌ها ایجاد کنیم تا بتوانیم نسبت به اعتماد سازی اقدامات شهری را انجام دهیم. البته باید اضافه کنیم که شوراها وشهرداری ها این ظرفیت را داشته اند .

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور گفت: نباید شورا ها و شهرداری ها تضعیف شوند و شورای عالی استان‌ها نیز باید تدابیری بی اندیشند که شاهد کاهش تخلفات در شوراها باشیم .

جمالی نژاد اضافه كرد: اگر به دنبال توسعه و افزایش فضای اقتصادی و توسعه فعالیت‌های شهری هستیم باید دیوار عدم اعتماد میان شورا ها و مردم از بین ببريم تا بتوانیم با پشتوانه حمایت مردمی شاهد توسعه اقدامات شهرداری‌ها باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: