• شنبه ۲۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-4280-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون خدمات شهری شهرداری شیراز خبر داد:

برپایی موکب احمدبن موسی(ع) شهرداری شیراز در شلمچه

معاون خدمات شهری شهرداری شیراز با بیان اینکه، اعضای اجرایی موکب احمدبن موسی(ع) به همراه تجهیزات و ماشین‌آلات دوشنبه 23 مهر به سمت شلمچه حرکت می‌کنند، گفت: این موکب طی 25 روز حضور در شلمچه خدمات مختلفی را به زائران حسینی ایام اربیعن ارائه خواهد داد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، محمد حسن‌پور شنبه  21  مهر، در یک کنفرانس خبری گفت: طی 5 سال گذشته، همه ساله شهرداری شیراز برای خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی موکب احمد بن موسی (ع) را ایجاد و خدماتی را در زمینه اسکان، بهداشت، غذا و ایمنی، خدماتی را ارائه کرده است .

حسن پور با بیان اینکه موکب احمد بن موسی (ع) در حوزه های مختلف خدمات رسانی می کند، ادامه داد: حضور ۵۵۰ نیروی انسانی، ۵ خودروی آتشنشانی برای امداد رسانی و ۲۵ خودروی حمل زباله برای پاکسازی ۵۰ کیلومتر مسیر بخشی از این خدمات است.

او از برپایی نانوایی سیار و توزیع نان رایگان بین زائران خبر داد و با اشاره به اینکه در گذشته مشکل کمبود اسکان و خدمات بهداشتی وجود داشت، گفت: ۱۸ هزار متر فضا با ۴ سکوی بزرگ برای اسکان ۱۲۰۰ زائر و ۵۰۰ متر فضا برای خدمات بهداشتی در نظر گرفته شده است.

او با بیان اینکه طی فعالیت ۲۵ روز موکب احمد بن موسی (ع) علاوه بر پذیرایی، روزانه سه وعده غذایی به زائران داده می شود، از اقامه نماز جماعت، برپایی نمایشگاه  واقعه کربلا، زیارت مجازی، پخش تیزرهای مذهبی به عنوان اقدامات دیگر موکب یاد کرد.

او گفت: ۵۰ اتوبوس برای حمل و نقل زائران از شلمچه تا نقطه صفر مرزی پیش بینی شده است؛ با توجه به افزایش ۱۸۵ اتوبوس به ناوگان درون شهری جای نگرانی برای کمبود اتوبوس شهری در شیراز نیست .

معاون خدمات شهری شهرداری شیراز به مصوبه شورای شهر شیراز برای هزینه های موکب اشاره و اعلام کرد: حدود یک میلیارد تومان برای فعالیت موکب احمد بن موسی (ع) در نظر گرفته شده است اما با مصوبه دیگر شورای اسلامی شهر برای هزینه های پیش بینی نشده اجازه افزایش اعتبار وجود دارد.

حسن‌پور با بیان اینکه یکی از وظایف مهم شهرداری‌ها توجه به مسائل فرهنگی است، ورود به موضوع اربعین حسینی و ارائه خدمات به زائران را یک اقدام مهم در راستای اشاعه فرهنگ حسینی دانست.

معاون خدمات شهری شهرداری شیراز، تاکید کرد که بسیاری از زائران اربعین حسینی را اهالی استان فارس و شهر شیراز تشکیل می‌دهند و این موضوع را موجب مباهات دانست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: