• یکشنبه ۲۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-8714-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استقرار آتش‌نشانان شیراز در موکب احمدبن موسی(ع)

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: همزمان با برپایی موکب حضرت احمدبن موسی(ع)، 14 آتش‌نشان هم از این سازمان به همراه 5 دستگاه خودروی سبک و سنگین، به شلمچه اعزام و در منطقه مستقر خواهند شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس محمدهادی قانع شنبه 21 مهر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مسئولیت ایمنی گروه‌های اعزامی از شهرداری شیراز برای حضور در موکب احمدبن موسی(ع) برعهده آتش نشانی است، گفت: سازمان آتش نشانی بنا بر وظیفه خود پیش از اعزام پرسنل شهرداری به محورهای مرزی آموزش‌های لازم در خصوص رعایت اصول ایمنی اولیه و نحوه برخورد با حوادث احتمالی را به این گروه ارائه داده و ماموران اعزامی نیز روزانه وظیفه بازدید از موکب‌ و وضعیت ایمنی را عهده دار خواهند بود.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: 23 مهرماه همزمان با اعزام اولین گروه از پرسنل شهرداری شیراز، 14 نفر از آتش نشانان نیز به شلمچه عزیمت کرده و در محل موکب احمدبن موسی(ع) مستقر می شوند .

قانع خاطرنشان کرد: از آن جا که تامین امنیت و مقابله با هر نوع حادثه احتمالی بر عهده نیروهای آتش نشان شهرهای مرزی است، ما امکان ارسال ماشین آلات سنیگن را نداریم. با این وجود با توجه به تجربیات سال‌های گذشته امسال اقلام تجهیزاتی همچون دستگاه‌های تنفسی، لوله و سرلوله‌های آتش نشانی، خاموش کننده‌های پودری و آب و گاز، پمپ‌های کف کش، دستگاه AFT و پروژکتور را در اختیار نیروهای اعزامی قرار دادیم تا در صورت بروز هر گونه حادثه پیش از رسیدن نیروهای آتش نشانی شهرهای مرزی به کنترل حریق کمک کنند .

قانع خاطرنشان کرد: نیروهای آتش نشانی تا پایان مراسم اربعین و تخلیه کامل زائرین و عادی شدن تردد در مرز حضور خواهند داشت .

شهرداری شیراز مانند سال گذشته اقدامات زیادی به منظور فراهم کردن امکانات و زیرساخت های رفاهی زائران انجام داده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: