• دوشنبه ۳۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-10474-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرکل فرودگاه‌های فارس خبر داد:

خرید سیستم سوئیچینگ برای فرودگاه شهید دستغیب شیراز

مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس گفت: ۲۵ درصد از تجهیزات باقیمانده سوئیچینگ فرودگاه شیراز یک ماه گذشته خریداری شده است که نصب این سیستم تا دو هفته آینده در فرودگاه شهید آیت الله دستغیب شیراز آغاز می‌شود .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، رضا بدیعی فرد در مراسم گرامیداشت روز کنترلر ترافیک هوایی با اشاره به اینکه ۲۵ درصد از تجهیزات باقیمانده سوئیچینگ فرودگاه شیراز یک ماه گذشته خریداری شده است، گفت: نصب این سیستم تا دو هفته آینده در فرودگاه شهید آیت الله دستغیب شیراز آغاز می‌شود .

وی همچنین به رایزنی های انجام شده از ۱۰ سال گذشته تاکنون برای خریداری رادار ویژه فرودگاه شیراز اشاره کرد و افزود: با پیگیری هایی که در دو سال گذشته انجام شده مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور با خریداری این سیستم و نصب آن در فرودگاه شیراز موافقت کرد .

مدیرکل فرودگاه های استان فارس خاطرنشان کرد: اعتبار لازم برای خرید این رادار تامین و اقدامات لازم در خصوص انتقال آن به کشور انجام شده است و تا یک ماه دیگر این سیستم تحویل گرفته می‌شود .

وی با بیان اینکه مستندسازی و تملک اراضی مربوط به نصب آنتن فرودگاه های استان در ارتفاعات میمند انجام شده است، تصریح کرد: جاده دسترسی به قله در حال ساخت است و نقشه‌های ابنیه به تایید نهایی رسیده است که با برنامه‌ریزی انجام شده تا اواسط سال آینده سطح این سیستم در فرودگاه شیراز فعال می شود .

مدیرکل فرودگاه های استان فارس که خود ۱۵ سال در حرفه کنترل ترافیک هوایی فعالیت داشته است به کنترلرهای استان توصیه کرد از اعتماد به نفس کاذب پرهیز کنند و گفت: لایه های حفاظتی برای جلوگیری از سانحه در سیستم طراحی شده است و بر رعایت تمامی دستورالعمل‌ها تأکید می‌شود .

بدیعی فرد بیان کرد: کنترلرهای ترافیک هوایی باید به بحث آموزش اهمیت بدهند چرا که همواره استفاده از سیستم‌های جدید در دستور کار قرار دارد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: