• چهارشنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-184-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رییس دادگستری شهرستان زرین دشت:

باید از ظرفیت‌های قانونی برای حفظ اراضی بهره برد

رئیس دادگستری شهرستان زرین دشت گفت: باید از تمام ظرفیت قانونی برای حفظ اراضی و ممانعت از دست‌اندازی به بیت‌المال استفاده کرد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از بنیاد مسکن استان فارس، حجت الاسلام عسکری گفت: تامین اراضی دولتی در مناطق شهری و روستایی و مالکیت بنیاد مسکن بر این اراضی موضوعی است که باید در توسعه روستایی مد نظر داشت .

عسکری اضافه کرد: دستگاه قضایی با هر نوع تصرف عدوانی اراضی برخورد قاطع می کند و برای برخورد با متخلفان در حوزه تصرف اراضی ملی ورود میدانی داشته است و در این زمینه بدون اغماض برخورد می شود .

رییس دادگستری شهرستان زرین دشت با بیان اینکه  برخورد قاطع قضایی با سودجویان و زمین خواران رسالت دستگاه قضایی است بر لزوم هوشیاری نهادهای متولی امر زمین در راستای پیشگیری از زمین خواری های تأکید کرد .

وی ادامه داد: دستگاه قضائی آمادگی دارد در هر ساعت در راستای رفع تصرف از اراضی دستورات فوری صادر کنند.

عسکری گفت: علاوه بر استفاده از ظرفیت قانون فوق برای صدور دستورات قضایی لازم در برخورد با متصرفات اراضی ملی و دولتی، دستگاه قضائی رسالت حفظ حقوق بیت المال را دارد و اجرای دقیق قانون در راستای صیانت از انفال و منابع عمومی و ملی وظیفه دستگاه قضایی است، هر جا بیت المال در مخاطره باشد تمام مسئولان و دستگاه‌های متولی مسئولند.

این مقام قضایی اضافه کرد: حفاظت و صیانت از اراضی ملی و دولتی از اولویت های دادگستری شهرستان زرین دشت است و با متخلفین بدون اغماض برخورد قاطع و قانونی می شود.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان زرین دشت نیز با ارائه گزارشی از مسایل و مشکلات تامین زمین و واگذاری‌ها گفت: در راستای اجرای ماده 4 قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مصوبه 1387 و ماده 44 آیین نامه اجرایی آن، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی زرین دشت با همکاری اداره منابع طبیعی شهرستان اقدام به تملک 13 هکتار از اراضی ملی در محدوده روستای فرج بیگی کرده است.

امیر برومند گفت: این اراضی که با هدف تولید مسکن برای جوانان، محرومین، ایجاد فضای سبز، مسجد، فضای اداری و پارک تملک شده است و طبق قانون به واجدین شرایط واگذار می شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: