• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-1880-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

آغاز به کار چهارمین جشنواره قرآنی طهورا در دانشگاه شیراز

طی مراسمی، چهارمین جشنواره قرآنی طهورا، ویژه دانشگاهیان دانشگاه شیراز، آغاز به کار کرد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، صبح شنبه 5 آبان چهارمین جشنواره قرآنی طهورا، ویژه دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه شیراز، با محوریت سوره فرقان، آغاز به کار کرد.

جشنواره قرآني دانشگاهي طهورا امسال با محوريت سوره مباركه فرقان در بخش هاي ادبي، هنري، پژوهشي، آوايي، مجازي، مسابقات كتابخواني، كارگاه هاي آموزشي و سلسله نشست ها شروع به فعاليت كرده است.

در این آیین که با حضور رئیس دانشگاه شیراز برگزار شد، با آیین نواختن سنج و دمام، ختم دسته جمعی قرآن، برپایی نمایشگاه کتاب، برپایی غرفه خوشنویسی و کتابت قرآن و ... همراه بود.

البرزي مدير اجتماعي و رئيس مركز حمايت از انجمن‌هاي علمي دانشگاه شيراز در این آیین مطالبي را در رابطه با جشنواره طهورا و علت انتخاب سوره مباركه فرقان به عنوان محور اين جشنواره بيان كرد .

البرزی با تبيين ضرورت گسترش فعاليت هاي قرآني در دانشگاه ، به تشريح كاركردها و جايگاه قرآن به ويژه در علوم تربيتي و روانشناسي پرداخت .

اين استاد دانشگاه شيراز با اشاره به مفاهيم سوره فرقان همچون مساله انتخاب دوست، مهجوريت قرآن، ويژگي‌هاي عبادالرحمن و ابعاد علمي سوره فرقان، اين سوره را متناسب با نيازها و پرسش‌هاي نسل جوان دانست .

قصاب زاده، دبير اجرايي جشنواره آخرين مهلت ارسال آثار به اين جشنواره را ۱۵ اسفند امسال اعلام و اضافه کرد: دانشجويان، كاركنان و اساتيد دانشگاه شيراز كه علاقه مند به شركت در اين جشنواره هستند؛ مي توانند برای ثبت نام و كسب اطلاعات بيشتر به دبيرخانه جشنواره واقع در معاونت اجتماعي فرهنگي دانشگاه شيراز مراجعه کنند.

در اين مراسم از 3 استاد دانشگاه شيراز كه در مرحله دانشگاهي دومين جشنواره قرآني اساتيد و 20 دانشجويی كه در سي و سومين جشنواره سراسري قرآن و عترت در مرحله منطقه‌اي و كشوري مقام‌هاي برتر را كسب کرده بودند، قدردانی شد.

کانون قرآن و عترت هر سال با محوريت يك سوره از قرآن كريم سعي در انتقال مفاهيم نوراني قرآن كريم به دانشگاهيان طي يك سال تحصيلي دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: