• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-974-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس:

مشکلات 2400 واحد تولیدی در فارس بررسی شده است

استاندار فارس گفت: کارگروه رفع موانع تولید استان در یکسال گذشته مشکلات 2 هزار و 461 واحد تولیدی را بررسی و هزار و 151 میلیارد تومان تسهیلات برای این واحدها تصویب کرده است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، اسماعیل تبادار شنبه 5 آبان در بازدید از شرکت شیرین دارو، به جایگاه و سهم فارس در تولید و صادرات محصول شیرین بیان اشاره و بر ضرورت افزایش ظرفیت تولید و صادرات این محصول تاکید کرد.

تبادار با بیان اینکه بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف فارس نیازمند تلاش و همتی مضاعف است، گفت: ایران 20 درصد از تولید شیرین‌بیان جهان و فارس 70 درصد شیرین‌بیان ایران را تامین می‌کند.

او با اشاره به تاثیرگذاری فعالیت شرکت شیرین دارو بر عرصه‌های کشاورزی، اشتغال و ارزآوری، مشکل کمبود منابع آبی در حوزه کشاورزی فارس را یادآور شد و اضافه کرد: با توجه به اینکه شیرین بیان جزو محصولات کم آب بر است، پس از انجام مطالعات علمی و همه جانبه به عنوان کشت جایگزین محصولات پر آب بری همچون برنج در نظر گرفته شود.

تبادار ادامه داد: درصورتی که الزاماتی برای کشاورزان در نظر گرفته شود و منفعتی در کشت این محصول داشته باشند یقینا در توسعه آن همکاری خواهند کرد البته این موضوع نیازمند همراهی و پیگیری متولیان شرکت هایی همچون شیرین دارو نیز است .

استاندار فارس همچنین به اقدامات انجام شده برای راه‌اندازی پژوهشکده شیرین بیان اشاره و با تاکید بر تسریع در راه‌اندازی این مرکز پژوهشی، بیان کرد: نباید تا زمان آغاز فعالیت پژوهشکده، توقفی در کسب اطلاعات علمی و نوآوری های روز دنیا ایجاد شود .

تبادار گفت: با رفع موانع و مشکلات موجود، شرکت شیرین دارو می تواند تولیدات خود را افزایش داده و با ارتقا جایگاه استان در تامین تولیدات شیرین بیان، زمینه ایجاد اشتغال بیشتری را فراهم کند.

وی با بیان اینکه تولید مواد اولیه برای شرکت هایی مانند شیرین دارو با مشکلات و محدودیت هایی مواجه شده است، گفت: با توجه به اینکه این محصول ارزش اقتصادی داشته و زمینه اشتغال کشاورزان را نیز مهیا می کند باید تدابیری برای توسعه کاشت آن در استان اتخاذ شود .

تبادار ابراز امیدواری کرد که مشکلات و موانع پیش روی شرکت شیرین دارو با همکاری دستگاه2های مربوطه به سرعت برطرف شود.

به گزارش ایسنا، شرکت شیرین دارو، از سال 1353 در زمینه تولید پودر و عصاره شیرین‌بیان در شیراز راه‌اندازی شده و تاکنون فعالیت خود را ادامه داده است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: