• یکشنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-2280-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس/

حرم شاهچراغ(ع) میعادگاه جاماندگان اربعین

تجمع جاماندگان اربعین شیراز سال 96

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس طی بیانیه‌ای با اشاره اهمیت اربعین حسینی(ع) از ابعاد مختلف و برگزاری همایش جاماندگان اربعین در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع)، از زائران و مجاوران احمدبن موسی(ع) برای شرکت در این همایش دعوت کرد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس، در آستانه‌ی اربعین حسینی، بیانیه‌ای صادر و اعلام کرد که تجمع بزرگ جاماندگان اربعین در شیراز ساعت 9 و 30 دقیقه صبح روز هشتم آبان در حرم مطهر حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) برگزار خواهد شد.

در بخشی از بیانیه آمده است: " اربعین، تجلی حرارت قلوب مؤمنین است؛ حرارتی که گرمای آن در تمام جهان احساس می‌شود. کنگره‌ی عظیم اربعین، نمایش بزرگی از حماسه‌ی وحدت امت اسلامی و مستضعفین عالم با شعار هیهات من الذله است. اربعین ظرفیتی بی نظیر برای تألیف قلوب و تعاون آحاد مردم دارد . "

این بیانیه افزوده است: " جاذبه حسینی، قلب‌ها و جان‌های تشنه و خسته از دنیای مادی را به سوی خود کشانده است. پیاده‌روی اربعین قرار گرفتن در پرتو خورشید حسینی برای رشد و شکوفایی ایمان است. اربعین، زمان برادری و پیمان وفاداری شیعیان است. فرصت اربعین، فرصتِ بی‌نظیر برای تطهیر است. همانگونه که امام مسلمین حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای حفظه الله، اربعین را «یکی از نشانه‌های عزم راسخ ملت» دانستند، اربعین بر عزم‌ها، اراده‌ها و قلب‌ها استوار است . "

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس در این بیانیه ضمن دعوت عمومی از امت متدین و همیشه در صحنه‌ی فارس برای شرکت در مراسم عزاداری در سراسر این استان، یادآور شده است که تجمع بزرگ جاماندگان اربعین در شیراز روز سه شنبه 8 آبان ماه ساعت 9 و 30 صبح در حرم مطهر حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) برگزار  خواهد شد.

در این بیانیه همچنین مسیرهای تعیین شده برای حرکت عزاداران و شرکت در تجمع و همایش جاماندگان اربعین در شیراز به شرح زیر اعلام شده است:

مسیر یک/ میدان قائم (عج) – بلوار هجرت- میدان شهدا- بلوار شهید آیت الله دستغیب- حرم مطهر؛ مسیر دو/ بلوار احمدی جنوبی- میدان شهید فهمیده- چهارراه شاهزاده قاسم- حرم مطهر؛ مسیر سه/ کوی زهرا(س)- میدان دفاع مقدس- چهارراه شاهزاده قاسم- حرم مطهر؛ مسیر چهار/ میدان قصردشت- چهارراه 15 خرداد- چهارراه مشیر- بلوار شهید آیت الله دستغیب- حرم مطهر


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: