• دوشنبه ۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 978-981-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئيس كميسيون سلامت شوراي شهر شيراز:

حدود 15 درصد شیرازی‌ها از زیرساخت‌های ورزشی بهره می‌برند

رئیس کمیسیون سلامت ، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: حدود 15 درصد از کل شهروندان شیرازی از زیرساخت‌های ورزشی ایجاد شده توسط شهرداری استفاده می‌کنند.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، قاسم مقیمی دوشنبه 7 آبان در حاشیه بازدید از زیرساخت‌های ورزشی شهرداری شیراز، به خبرنگاران گفت: علی‌رغم زیر ساختهای مناسب ورزشی و مسیرهای پیاده محور در شیراز تنها حدود 15 درصد از شهروندان به شکل پیوسته از این زیرساخت‌ها استفاده می‌کنند.

مقیمی گفت: گروه سنی غالب در آمار استفاده کنندگان از زیرساخت‌های ورزشی مربوط به گروه 18 تا 30 سال است حال آنکه میانسالان و سالمندان کمترین جمعیت را تشکیل می‌دهند.

وی لزوم مشارکت بیش از 50 درصدی شهروندان در فعالیت‌های ورزشی را برای دستیابی به استانداردهای جهانی یادآور شد و گفت: بیشترین آمار مراجعه کنندگان به اماکن درمانی را افرادی تشکیل می‌دهند که دچار ناراحتی‌های قلبی ناشی از اضافه وزن، فشار خون و چربی بالا هستند، این موارد عوارض تغذیه نامناسب و کم تحرکی است.

عضو شورای شیراز که مدعی است 85 درصد از شهروندان شیرازی به شکل مستمر فعالیت بدنی و ورزشی ندارند و کم تحرک هستند، گفت: شهرداری، علوم پزشکی و ورزش و جوانان باید طرحی مشترک برای افزایش حجم حضور شهروندان در اماکن ورزشی تهیه و اجرایی کنند.

مقیمی این راهکار را مهمترین اقدام برای کاهش بیماران و افزایش سطح سلامت جامعه دانست و گفت: اگر شعار پیاده محوری و انسان محوری می‌دهیم بايد به همه مناطق شهر یکسان توجه کرده و شرایط دسترسی مردم به امکانات را تسهیل کنیم و سرانه فضاهای ورزشی را هم افزایش دهیم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: