• دوشنبه ۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-1076-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز:

بیمار روانی مخاطره‌ای برای کل جامعه محسوب می‌شود

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعتقاد دارد که بیماران روانی، سلامت روانی خود، خانواده و جامعه را با مخاطره مواجه می‌کنند لذا شناسایی و درمان این قبیل بیماران برای حفظ سلامت جامعه ضروری است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، عبدالرسول همتی، دوشنبه 7 آبان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه شعار امسال هفته سلامت روان، "سلامت  روان جوانان و نوجوانان؛ جهان در حال تغییر" است، گفت: همه ساله 18 تا 24 آبان به عنوان هفته سلامت روان نامگذاری شده و این نشان دهنده اهمیت پرداختن به موضوع سلامت روان است.

وی صنعتی شدن، مهاجرت و حاشیه نشینی را از عوامل موثر بر سلامت روانی جامعه برشمرد و تاکید کرد که برای داشتن جامعه ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای سالم باید به سلامت روان افراد در کنار سلامت جسمی توجهی ویژه داشت.

همتی با اشاه به اینکه طبق آمار سازمان جهانی بهداشت در سال 2006 حدود 13 درصد بیماری‌ها به علت اختلالات روانی حادث شده است، گفت: پیش بینی شده که تا سال 2020 این آمار به 16 در صد افزایش پیدا کند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین گفت: با توجه به شعار هفته سلامت روان، برنامه ‌هایی ویژه مدارس در زمینه‌ی ممانعت از پرخاشگری و اعتیاد جامعه دانش آموزی پیش بینی شده است.

او دانش‌آموزان را جزو گروه هدف در معرض خطر ابتلا به بیماری‌ها و اختلالات روانی حاد، تلقی و اضافه کرد: سال 96 بالغ بر 140 هزار نفر در سطح استان فارس آموزش‌های مرتبط به سلامت روان را فرا گرفتند؛ این عدد افزایش 45 درصدی را نسبت به سال 95 نشان می‌دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: