• دوشنبه ۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-1176-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

سرپرست بیمارستان محرری شیراز:

استان فارس با کمبود روانپزشک مواجه است

سرپرست بیمارستان اعصاب و روان محرری شیراز با اشاره به فعالیت 95 روانپزشکی در مراکز درمانی استان فارس، اعلام کرد که هم اینک با کمبود روانپزشک در فارس مواجه هستیم.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، رامین افشاری دوشنبه 7 آبان در جمع خبرنگاران گفت: در استان فارس تعداد 819 تخت ویژه مراکز سلامت روان وجود دارد حال آنکه براساس اعلام مسئولان باید حداقل 850 تخت وجود داشته باشد.

این پزشک متخصص اعصاب و روان اضافه کرد: از تعداد کل 819 تخت موجود در مراکز سلامت روان، 126 تخت در بیمارستان ‌‌های عمومی و 693 تخت در بیمارستان‌های تخصصی وجود دارد، گفت: به ازای هر 10 هزار نفر جمعیت استان فارس، 1.8 تخت برای بیماران روانی وجود دارد.

افشاری گفت: از تعداد 95 روانپزشک فعال در حوزه درمان استان فارس، 77 نفر در شیراز و 18 نفر در شهرستان‌ها فعالیت دارند یعنی به ازای هر 10 هزار نفر جمعیت 2.1 نفر پزشک متخصص وجود دارد؛ براساس استانداردها باید به ازای هر 10 هزار نفر جمعیت 10 تا 11 روانپزشک فعالیت داشته باشند.

سرپرست بیمارستان محرری شیراز گفت: کمتر از 20 درصد از تخت‌های بستری مراکز سلامت روان در فارس به بانوان اختصاص دارد؛ البته در تمام دنیا تعداد زنان مبتلا به اختلالات روانی که نیاز به درمان بستری دارند، کمتر از مردان است.

به گزارش ایسنا، همه ساله از 18 تا 24 آبانماه به عنوان هفته سلامت روان نامگذاری شده و برنامه‌های ویژه‌ای در این ایام پیش بینی و اجرا می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: