• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-2174-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیر مرکز کنترل ترافیک شیراز خبر داد:

صدور 155 میلیارد ریال جریمه در شیراز/
دوربین‌های نظارتی فعال است

مدیر مرکز ترافیک شهرداری شیراز اعلام کرد که ثبت و صدور بیش از 155 میلیارد ریال برگ جریمه برای رانندگان متخلف در نقاط مختلف شیراز را نشان از فعال بودن دوربین‌های ثبت تخلف و نظارت در این کلانشهر، دانست.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، محمدعلی علویان‌مهر بعداز ظهر شنبه 12 آبان در یک کنفرانس خبری و در پاسخ به این سئوال که آیا دوربین‌های نظارتی مرکز کنترل ترافیک خاموش است، گفت: تمام دوربین‌‌های نصب شده در شیراز فعال است و کار نظارت تصویری و ثبت تخلف به شکل مکانیزه یا دستی با استفاده از این زیرساخت انجام می‌شود.

او گفت: در شش ماه اول امسال بالغ بر 15 میلیارد و 653 میلیون و 420 هزار تومان برگ جریمه برای رانندگان متخلف با استفاده از همین بستر صادر و از ابتدای امسال تا تاریخ 13 مهرماه 97 تعداد 237 هزار و 259 قطعه پیامک به شماره همراه رانندگان خودروهایی که شماره پلاک آنها به عنوان متخلف ثبت شده، ارسال شده است.

علویان‌مهر در عین حال از کاهش قابل توجه عدد جریمه‌های اعمال شده براساس تصاویر دوربین‌های ثبت تخلف یا نظارت در شیراز خبر داد و گفت: در شش ماه سال گذشته خودروهای متخلف توسط دوربین‌ها بیش از 20 میلیارد تومان جریمه شدند.

او حجم ریالی برگ جریمه‌های صادر شده در سال 96 را بالغ بر 50 میلیارد تومان اعلام و در عین حال تصریح کرد: متاسفانه سهم شهرداری از این جرائم به شکل کامل پرداخت نشده، حال آنکه هزینه نگهداری و تعمیر و توسعه سیستم های نظارت تصویری با توجه به نوسانات بازار ارز و ارز بر بودن این تجهیزات در مقایسه با گذشته تا 5 برابر هم افزایش داشته است.

علویان‌مهر خاطرنشان کرد که براساس قانون 60 درصد از کل مبلغ جریمه اعمال شده بر تخلفات رانندگی ثبت شده برپایه تصاویر دوربین‌های موجود، سهم شهرداری شیراز است اما سال گذشته کمتر از 10 درصد سهم یاد شده، به شهرداری تعلق گرفته.

مدیر مرکز کنترل ترافیک شهرداری شیراز همچنین از افزایش 7 برابری ظرفیت ذخیره اطلاعات توسط سیستم‌های نظارت تصویری شهرداری طی 2 ماه گذشته خبر داد و گفت: اگر در گذشته امکان ذخیره اطلاعات 20 روز وجود داشت، اکنون بستر برای ذخیره 2 ماهه اطلاعات فراهم شده است.

علویان‌مهر گفت: از ابتدای امسال تاکنون 1340 مورد پاسخ استعلام براساس اطلاعات دوربین‌های نظارت تصویری شهرداری به مراجع قانونی ارائه و 42 درصد از این استعلام‌ها تاثیرگذار در کشف مورد تصادف یا سرقت شده است.

او با بیان اینکه طرح تردد مکانی و زمانی خودروهای حمل و نقل بار در شیراز با استفاده از همین زیرساخت اجرایی خواهد شد، گفت: محدوده مورد نظر برای تردد این خودروها براساس طرح محدوده ترافیکی شیراز تعیین شده و حدود و ثغور آن براساس همان طرح مد نظر بوده است.

علویان‌مهر از اجرایی شدن سیستم فرماندهی در 10 تفاطع شیراز طی 2 ماه آینده در شیراز خبر داد و گفت: سامانه عبور عابران پیاده از چراغ قرمز در تقاطع‌ها و طرح مکانیزه کردن پارکینگ‌ها و شناسایی خودروهای آلاینده و ... نیز از طرح‌های در دست اجرا توسط مرکز کنترل ترافیک شهرداری شیراز است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: