• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 978-2073-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون سياسي امنيتي استانداری فارس تاكيد كرد:

لزوم آماده سازي جامعه براي پوشش‌هاي مراقبتي در ابعاد پدافندي

معاون سياسي امنيتي فارس با بيان اينكه فارس در زمينه پدافند غيرعامل از دیگر استان ‌ها عقب نيست، گفت: هرچند بايد اقدمات بيشتر برای آماده سازي جامعه با هدف پوشش‌هاي مراقبتي انجام شود اما استان فارس در ابعاد پدافندي به خوبي عمل كرده است .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، هادي پژوهش جهرمي بعدازظهر شنبه ١٢ آبان در شوراي پدافند غيرعامل استان با اشاره به جايگاه و اهميت پدافندغيرعامل به لحاظ مسائل امنيتي و نظامي، بيان كرد: ١١ كميته ذيل شوراي پدافندغيرعامل در استان فعال شده است .

وي خاطرنشان كرد: برخي مديريت بحران طبيعي را با پدافند غيرعامل يكي مي‌دانند، در حالي‌كه مسائلي كه در يك منطقه حادث مي‌شود اگر دشمن هم در آن دخيل باشد، این موضوع مربوط به پدافند غيرعامل مي‌شود .

معاون سياسي امنيتي استانداري فارس تاكيد كرد: باید براي یکسال آینده مطابق دستورالعمل‌ها گام برداشته شود .

مديركل سابق پدافند استان فارس نيز در اين جلسه با بیان اینکه بعضي از اقدمات حوزه پدافند و بحران هم‌پوشاني دارد، بيان كرد: ضرورت دارد كه دستگاه‌هاي اجرايي ميزان آمادگي خود را بالا ببرند .

رحيم آزادي يادآور شد: در سال گذشته ١٧ ميليارد تومان در رابطه با فعاليت‌هاي پدافندي تخصيص يافت .

وي همچنين به تفاهم‌نامه پدافند غيرعامل استان با دانشگاه شيراز برای تدوين نقشه راه پدافند فارس اشاره و اضافه کرد: اميد است اين طرح در تمام حوزه‌ها اجرايي شود .

مدیرکل آموزش و پرورش فارس نيز در ادامه اين جلسه خاطرنشان كرد: درس آمادگي دفاعي به عنوان يك راهكار عملياتي در دروس متوسطه به دانش‌آموزان آموزش و هر ساله با توجه به تهديدهاي روز، تغييراتي در متون انجام مي‌شود .

علي‌عسكر نجفي با بيان اينكه در هفته پدافند غيرعامل براي مدارس دخترانه نيز برنامه‌هايي نمادين پيش‌بيني شد، گفت: براي فرهنگيان فارس جلسات توجيهي برگزار و در نواحي چهار گانه ويژه خانواده‌ها برنامه‌هايي نيز اجرا شد .

ارائه گزارش اقدمات انجام شده، تشريح برنامه‌هاي اجرا شده در هفته پدافند غيرعامل و ارائه طرح جامع پدافند غيرعامل سه دستور كار اين جلسه از شوراي پدافندغيرعامل استان فارس بود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: