• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-3074-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس:

مشارکت کارگران در سرمایه رمز موفقیت در تولید است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: رمز موفقیت واحدهای تولیدی و تولید ثروت در صنایع، مشارکت دادن کارگران در سرمایه است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، سهراب مختاری در مراسم آغاز به کار هیئت مدیره جدید موضوع ماده 22 قانون شوراهای اسلامی کار، گفت: اگر کارگر در سرنوشت کارگاه شریک شد، عملکرد موفقی از واحد تولیدی خواهیم دید.

او با بیان اینکه مشارکت کارگران در سرنوشت یک کارگاه، حفظ سرمایه و نیروی انسانی را به دنبال دارد، گفت: اگر کارگران درسود و زیان کارخانه شریک باشند، کار را درجهت منافع خود و حفظ سرمایه ای که در آن شریک هستند، پیش خواهند برد؛ با این روش، منافع کارگر و کارفرما برای بهروری و تولید بیشتر به کار گرفته می ‌شود.

مختاری با اشاره به وظایف اعضای شوراهای اسلامی کار پیش بینی شده در قانون، تامین قسط اسلامی، همکاری در تهیه برنامه و ایجاد هماهنگی در پیشرفت امور را سرفصل اصلی قانون شوراهای اسلامی کار قلمداد و تاکید کرد: اگر فقط به این سرفصل ها توجه کنیم خیلی از مشکلات موجود برطرف خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: د رقانون شورای اسلامی کار را شورایی مرکب توصیف کرده که هم نماینده کارگر هم نماینده کارفرما در آن عضویت دارند.

مختاری گفت: وظیفه فرهنگ سازی برای گسترش فرهنگ بهره‌وری و تولید در کارخانه برعهده اعضای هیئت موضوع ماده 22 قانون شوراها و نمایندگان شوراهای اسلامی کار است و امروز با توجه به دشمنی‌های استکبار و دولت‌های مخالف نظام اسلامی برای ممانعت از پیشرفت کشور، کارگر و کارفرما باید در کنار یکدیگر بوده و با همدلی بیشتری تلاش کنند که برای خودکفایی صنعت و بهبود تولیدات داخلی قدم بردارند .

دبیراجرایی خانه کارگر فارس نیز گفت: امروز نیاز جامعه توجه به اصل سه جانبه گرایی دولت، کارگر و کارفرما برای حفظ و صیانت از سرمایه ملی، تولید و سرمایه انسانی است.

علی راستگو ادامه داد: باید توجه داشته باشیم که حفظ سه رکن تولید اساسی و مهم است واگر کارگری نباشد تولید یا کارفرما نیست و اگر کارفرما و سرمایه گذار نباشد کارگر نخواهد بود؛ از طرفی کارگر و کافرما نباشد دولتی هم نیست؛ بنابراین تمام عوامل تولید لازم و ملزوم یکدیگر است.

وی گفت: اعضای هیئت موضوع ماده 22 قانون شوراها نقش بسیار مهمی در هدایت کارگر و کارفرما دارند و اگر اختلافی بین کارگر و کارفرما باشد با درایت این هیئت امکان رفع و حل فصل آن وجود خواهد داشت.

راستگو فارس را از استان ‌های موفق در افزایش تعداد تشکل‌های کارگری و کارفرمایی ارزیابی و اضافه کرد:  در دولت‌های یازدهم و دوازدهم شاهد رشد بسیار چشمگیر تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در فارس بودیم و این نشان دهنده توجه مسئولان حوزه روابط کار اداره کل تعاون به گسترش این تشکل ‌ها است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: