• سه شنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 978-2673-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس:

افزایش 40 درصدی تعداد هتل‌های فارس

استاندار فارس گفت: در زمینه ایجاد هتل در فارس 40 درصد و در ایجاد اقامتگاه‌های بومگردی 160 درصد رشد را در استان فارس شاهد بوده‌ایم، اگر چه این آمارها موجب خوشحالی است اما متناسب با ظرفیت فارس نیست.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، اسماعیل تبادار سه‌شنبه پانزده آبان در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان فارس با بیان اینکه رشد بهره‌وری و سرمایه‌گذاری در فارس متناسب با ظرفیت‌ها نیست، گفت:  با مشاهده ظرفیت‌های استان در عرصه‌های مختلف مانند گردشگری، صنعت، معدن و کشاورزی متوجه می‌شویم که میزان بهره‌وری و سرمایه با ظرفیت موجود فاصله زیادی دارد، بنابراین باید تمام تلاش خود را برای بالا بردن بهره‌وری به‌کار گیریم.

وی افزود: رونق اقتصادی مولفه‌های زیادی مثل ایجاد اشتغال، سرمایه‌گذاری و بهره‌وری دارد که همه اینها در کنار هم معنا می‌دهد بنابراین باید برای رونق اقتصادی استان در زمینه‌های مختلف کشاورزی، گردشگری، صنعت، معدن و تجارت افق دورتری در نظر گرفته شود.

استاندار فارس با اشاره به کاهش آمار بیکاری در استان خاطرنشان کرد: نرخ  بیکاری فارس در بهار امسال 9.9 درصد و در تابستان امسال 8.7 درصد اعلام شده است.

تبادار بیان کرد: در سال 96 هدف‌گذاری اشتغال در زمینه گردشگری استان 4210 نفر بوده اما در پایان سال 96 این امر 130 درصد تحقق یافته و برای 5471 نفر اشتغال ایجاد و در سال 97 نیز هدف‌گذاری اشتغال گردشگری 4810 نفر بوده که ظرف 6 ماهه گذشته برای 3649 نفر اشتغال‌زایی شده و 76 درصد این برنامه محقق شده است.

استاندار فارس با اشاره به آمارهایی که در مورد ضایعات نان در شهرستان شیراز مطرح شد، گفت: آموزش و فرهنگ‌سازی در زمینه مصرف نان خیلی مهم است و در واقع تلفیق اهتمام و فرهنگ سبب صرفه‌جویی در همه زمینه‌ها می‌شود بنابرای باید بخشی از اعتبارات صرف فرهنگ سازی در زمینه صرفه‌جویی در همه زمینه‌ها بشود و تابلوهای تبلیغات و فرهنگ‌سازی صرفه‌جویی باید بزرگ‌تر از تابلو‌های اجناس در شهر نصب شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: