• شنبه ۱۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-5480-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

بزرگترین اوریگامی در شیراز ساخته می‌شود/
راه‌اندازی سینما نقالی در شیراز

مدیر مجموعه فرهنگی سینمایی هنر شهر آفتاب شیراز گفت: بزرگترین اوریگامی کشور روز به مناسبت روز جهانی اوریگامی، در شیراز ساخته و نصب می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، محسن خباز شنبه 19 آبان در جمع خبرنگاران گفت: برنامه ساخت و نصب اوریگامی روز 20 آبان و در محل لابی مجموعه فرهنگی سینمایی هنر شهر آفتاب شیراز اجرا می‌شود.

او گفت: با توجه به قرار داشتن در ایام هفته کتاب، بزرگترین سینما نقالی مدرن کشور نیز طی آیینی در شیراز رونمایی خواهد شد.

خباز با بیان اینکه سینما نقالی روز دوشنبه 21 آبان در مجموعه فرهنگی سینمایی هنر شهر آفتاب شیراز اجرا می‌شود، گفت: این برنامه با آیین نقالی ٦ کتاب همراه خواهد بود.

او اضافه کرد: با حضور علی‌رضا امتیاز کتابی با عنوان "ارائه ذهن کامل نو" با پرداختن به گذر از عصر اطلاعاتی به عصر مفهومی اثری از "دانیل پنیک" و ترجمه رضا امیر رحیمی، نقالی سینمایی خواهد شد .

خباز ادامه داد: کاوه بهبهانی نیز نقالی کتاب "ذهن و همه چیز" با طرح واژه‌هایی برای زیستن، به نویسندگی مقصود فراستخواه، و رضا مصطفایی نیز نقالی کتاب "کفش باز" خاطرات بنیانگذار نایک از "فیل نایت" به ترجمه شورش بشیری، را در برنامه دارند .

به گزارش ایسنا، اوریگامی، واژه ‌ای ژاپنی، به معنای "کاغذ و تا" است؛ اوریگامی هنر کاردستی محبوب ژاپنی‌ها محسوب می‌شود اما سال‌هاست مردم دیگر کشورها نیز به این هنر سهل و ممتنع و زیبا، گرایش پیدا کرده‌اند.

روز 11 نوامبر مصادف با 20 آبان به عنوان روز اوریگامی نامیده شده و بسیاری از مردم علاقه مند به این هنر کاردستی، به تولید آثاری با استفاده از کاغذ، دستمال کاغذی و .... می‌پردازند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: