• شنبه ۱۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-2076-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

برگزاری رویداد کارآفرینی "تازه شو" توسط جهاددانشگاهی فارس

رویداد کارآفرینی دورهمی "تازه شو" به همت سازمان تجاری سازی فناوری واشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی و با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، در شیراز برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، معاون آموزشی جهاددانشگاهی استان فارس، شنبه 19 آبان در برنامه رویداد کارآفرینی تازه شو، با بیان اینکه جمعیت ایران نسبت به ابتدای انقلاب بیش از 2 برابر شده است، گفت: در مقابل این افزایش جمعیت، صنایع و تولیدات صنعتی نیز چند برابر افزایش یافته است.

غلامپور با تاکید بر لزوم مستندسازی طرح ‌های نوآورانه، وجود مشکلات در تولید مستندات را یادآور و متذکر شد: جهاددانشگاهی در زمینه بسته‌بندی و فروش محصولات دوره‌های آموزشی برگزار می‌کند و امکان استفاده علاقه مندان از این دوره‌ها وجود دارد.

وی با اشاره به مبادله‌ی تفاهم نامه‌ای بین جهاددانشگاهی و وزارت صنعت، معدن و تجارت، هدف این تفاهمنامه را افزایش بهره‌وری، کمک به صادرات و افزایش اشتغال عنوان کرد.

مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس نیز گفت: امیدوارم راهی برای رسیدن به خودکفایی اقتصادی باز شود؛ راهی که مسیر آن از کار و بهره‌وری بیشتر عبور می‌کند.

خادم الحسینی گفت: میانگین ساعت کاری مفید در ایران حدود 20 دقیقه در روز و در کشورهای توسعه یافته حدود 1860 ساعت در سال یا بیش از 5 ساعت در روز است.

او با بیان اینکه یک کارگر در کشور ژاپن روزانه 16 ساعت کار مفید انجام می‌دهد! لزوم آموزش و ترویج فرهنگ کار و تلاش در کشور برای رسیدن به هدف متعالی خودکفایی اقتصادی را یادآور شد.

خادم الحسینی گفت: جشنواره امتنان بر اساس ماده 195 قانون کار برای ترویج فرهنگ کار و تلاش و قدردانی از کارگران نمونه برگزار می‌شود.

او هدف از برگزاری این برنامه را آموزش نحوه‌ی مستندسازی عنوان و تاکید کرد که امروز اغلب شرکت‌ها در تولید مستندات مشکلات عدیده‌ای دارند.

حاتمی رئیس امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس نیز طی سخنانی، شاخصه‌ها و موارد لازم برای کسب امتیاز در جشنواره‌ی امتنان را تشریح کرد.

حاتمی گفت: رعایت شاخص‌های زیست محیطی، میزان تولید و صادرات، میزان آموزش‌های برگزار شده طی سه سال گذشته، تحقیق و توسعه (R & D) ، خدمات بهداشتی و درمانی، دارا بودن مرکز مشاوره و روان‌شناختی برای کارگران، دارا بودن بیمه تامین اجتماعی و بیمه‌تکمیلی، انجام فعالیت‌های فرهنگی و دارا بودن ستاد اقامه‌ی نماز، تامین غذای کارگران (حداقل یک وعده)، دارا بودن سرویس ایاب و ذهاب، طرح طبقه‌بندی مشاغل، دارا بودن تعاونی مسکن کارگری و ... را از شاخص‌های مهم مد نظر در جشنواره امتنان دانست.

براساس این گزارش، رویداد تازه شو، با برگزاری جلسه پرسش و پاسخ به پایان رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: