• شنبه ۱۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-3574-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیر دفتر بازار برق توزیع برق فارس:

نیمه اول امسال 220 سامانه خورشیدی در فارس نصب شده است

مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع نیروی برق استان فارس گفت: نیمه اول امسال بالغ بر 220 سامانه خورشیدی تولید برق در شهرستان‌های فارس نصب و راه‌اندازی شده است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس مهدی شفیعیان شنبه 19 آبان در جمع خبرنگاران گفت: متوسط میزان تابش خورشید در فارس بین 2 هزار تا 2200 کیلو وات ساعت بر مترمربع در سال و این میزان تابش برای نیروگاه‌های خورشیدی مناسب است.

شفیعیان افزود: سامانه برق خورشیدی در شهرستان‌های بوانات، داراب و اقلید بیشترین تعداد سامانه خورشیدی نصب شده است.

او خاطرنشان کرد: انرژی خورشیدی از جمله انرژی‌های پاک و تجدید‌پذیر محسوب می‌شود و امکان راه‌اندازی آن در سراسر جهان وجود دارد و به ‌لحاظ قدرت بازدهی و اقتصادی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است .

به گفته شفیعیان، فراوانی، پایداری ، دوستدارمحیط زیست و طبیعت و دسترسی آسان را از مزیت های این سامانه برشمرد و گفت: این سامانه بی سرو صدا بوده و هزینه تعمیر و نگهداری حداقلی دارد.

این مقام مسئول با اشاره به افزایش استقبال از این سامانه، گفت: فارس به دلیل برخورداری از تابش مناسب خورشید، از مناطق مستعد برای نصب پنل‌های خورشیدی است.

مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، داشتن انشعاب برق به نام متقاضی در محل مورد تقاضا برای نصب نیروگاه خورشیدی، مراجعه برای دریافت موافقتنامه احداث نیروگاه خورشیدی از مدیریت توزیع برق شهرستان، امکان صدور مجوز برای تمام تعرفه‌های خانگی، تجاری، صنعتی و کشاورزی و امکان اتصال نیروگاه متقاضی با کنتور مستقل به شبکه برق را از شرایط لازم برای نصب سامانه خورشیدی اعلام کرد.

شفیعیان از متقاضیان درخواست کرد که برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی الکترونیکی www.satba.gov.ir مراجعه کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: