• شنبه ۱۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-2176-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

باقری‌لنکرانی مطرح کرد:

افت کیفی خدمات بیمه سلامت/
هدف تحریم فشار بر مردم است

رئیس مرکز سیاستگذاری سلامت استان فارس اعتقاد دارد که بیمه سلامت به دلیل حجم زیاد بیمه شده با افت کیفی خدمت‌رسانی مواجه شده است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، دکتر کامران باقری لنکرانی، ظهر شنبه 19 آبان در جمع خبرنگاران گفت: هدف از تشکیل بیمه سلامت کمک به اقشار فقیر جامعه بود لذا باید با استفاده درست از بودجه‌ها از کاهش خدمات بوجود آمده جلوگیری کرد .

وی افزود: نیاز است تا با برنامه ریزی صحیح، حمایت بیشتری از بیمه شدگان قبلی انجام شود تا این افراد از خدمات بهتری بهره مند شوند.

لنکرانی با تاکید بر اینکه در حال حاضر بیمه پایه هیچ حمایت جدی از بیمه شدگان قبلی انجام نمی‌دهد، خاطرنشان کرد: باید مجلس، وزارت بهداشت و سازمان پزشکی قانونی با توجه به ظرفیت های خوبی که وجود دارد هم‌افزایی کنند .

رئیس مرکز سیاستگذاری سلامت فارس در ادامه به بنگاه داری بیمه پایه اشاره و اضافه کرد: بیمه پایه نباید بنگاه داری را در اصل و راس امور خود قرار دهد و باید نگرش خود را تغییر دهد .

وی با اشاره به در پیش بودن کنگره بین المللی سلامت برای صلح تاکید کرد: تجربه کشورهای دیگر و تجربه سال‌های جنگ نشان داده است که فعالان حوزه سلامت می‌توانند با رساندن پیام مظلومیت ملت‌ها و با ایجاد ارتباط بین المللی، آمریکا و کشورهای استکباری را در رسیدن به اهدافشان ناکام بگذارند .

لنکرانی با بیان اینکه فعالان حوزه سلامت رسالتی فراتر از پرداختن به بهداشت و درمان دارند، گفت: نباید در برابر پایمال شدن حقوق ملت‌ها در کشورهای مظلوم سکوت کرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: فعالان حوزه سلامت با توجه به رسالتی که در نجات جان آدمیان دارند باید زمینه های لازم برای پرداختن به سلامت را فراهم کنند و قطعا برگزاری چنین کنگره هایی بی تاثیر نیست .

لنکرانی همچنین با محکوم کردن تحریم های جدید آمریکا علیه کشورمان گفت: آمریکا با افزایش فشار تحریم ها و تداوم این فشارها در واقع به دنبال زجر دادن ملت ایران و پیش بردن اهداف استکباری است .

رئیس مرکز سیاستگذاری سلامت اسلان فارس با بیان اینکه بخش عمده‌ای از نیازهای دارویی و تامین مواد اولیه دارویی آمریکا از هند و کشور چین تامین می‌شود، گفت: توسعه روابط ما با سایر کشورها نظیر هند و چین می‌تواند فشار متقابل بر آمریکا وارد و دولت این کشور را مجبور کند از اعمال تحریم های بیشتر عقب بنشیند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: