• یکشنبه ۲۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-5580-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث فرهنگی فارس عنوان کرد:

تلاش برای توسعه گردشگری ورزشی در فارس

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس از انجام تلاش هایی با هدف توسعه گردشگری ورزشی در این استان خبر داد و گفت: در این راستا تفاهمنامه‌ای با اداره کل ورزش و جوانان مبادله شده است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس مصیب امیری یکشنبه 20 آبان به خبرنگاران گفت: میزبانی رویدادها و مسابقات ورزشی فرصتی ویژه برای اشتغال‌زایی و کسب درآمد محسوب می‌شود و اکثر کشورها در این زمینه سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

او اضافه کرد: تلفیق ورزش و گردشگری به دلیل فراهم آوردن زمینه فراعت و نشاط، امکانی برای ارتقا سلامت جامعه و کاهش چشمگیر میزان آسیب‌های اجتماعی ایجاد می‌کند.

امیری با بیان اینکه فارس استانی چهار فصل محسوب می‌شود که جاذبه‌های منحصر به فرد تاریخی، فرهنگی، ادبی و طبیعی دارد، گفت: با هدف رشد و توسعه گردشگری ورزشی و بهره‌وری از منابع و ظرفیت‌ها، تفاهم نامه‌ای بین اداره‌های کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و ورزش و جوانان مبادله شده است.

او گفت: در این تفاهمنامه، استفاده از چهره‌های ملی و جهانی ورزش استان به عنوان سفیران گردشگری، اعلام برنامه‌های مسابقات جهانی و ملی از شش ماه قبل به اداره کل میراث فرهنگی برای برنامه ریزی مناسب، برگزاری جشنواره‌های ورزشی (ورزش های همگانی) در سطح ملی برای ترغیب سفر به فارس و برنامه ریزی برگزاری مسابقه‌هایی در فصول کاهش حجم گردشگر، مد نظر قرار گرفته است.

امیری اضافه کرد: هماهنگی با دفاتر خدمات مسافرتی برای تهیه بسته‌های سفر، معرفی تورهای استان گردی، روستاگردی و بوم‌گردی و ارائه خدمات برای گردشگران تورهای ورودی و داخلی در ایام برگزاری مسابقات و بعد از آن، هماهنگی با اماکن اقامتی و پذیرایی تحت پوشش میراث فرهنگی فارس برای ارائه تخفیف‌های ویژه به تورهای ورودی داخلی و خارجی و شرکت کنندگان در مسابقات، هماهنگی در زمینه به کارگیری راهنمایان توانمند برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان و هماهنگی با تولیدکنندگان و صنعتگران صنایع دستی برای عرضه محصولات صنایع دستی و تامین هدایای برگزیدگان مسابقات برخی دیگر از موارد مد نظر طرفین در این تفاهم است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: