• یکشنبه ۲۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 978-1781-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس:

موفقیت‌های ورزشی از شاخص‌های ارزیابی قدرت ملت‌هاست

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس تاکید دارد که موفقیت‌های ورزشی خصوصا در عرصه‌های بین‌المللی، از شاخص‌های مهم در ارزیابی قدرت ملت‌ها است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، حیدرعلی کامیاب که یکشنبه ۲۷ آبان در نشست هم‌اندیشی ورزش بانوان استان فارس سخنرانی می‌کرد، گفت: بانوان ورزشکار و موفقیت‌های آنان از اثرگذارترین مسائل در ارزیابی توانمندی یک ملت محسوب می‌شود.

وی توسعه‌ی همه جانبه را شرط بقای یک جامعه دانست و با اشاره به نقش تأثیرگذار زنان در هر اجتماعی، افزود: امروز قهرمانانی نظیر ساره جوانمردی، سمیرا ارم، فروغ عباسی و دیگر بانوان ورزشکار، با کسب عناوین ملی و جهانی، نام ایران را پررنگ‌تر از سایر حوزه‌ها در جهان مطرح کرده‌اند.

دبیر شورای‌عالی ورزش استان فارس، جامعه توسعه یافته را پویا و بالنده دانست و گفت: انگیزه پیشرفت در چنین جامعه‌ای باعث شتاب گرفتن حرکت در مسیر توسعه‌ی متوازن خواهد شد، قطعا جا ماندن از این قافله هزینه‎‌های سنگینی به جامعه تحمیل می‌کند.

کامیاب نگاه وزارت ورزش و جوانان به حوزه بانوان را توسعه مدار ارزیابی و اضافه کرد: احیای دوباره معاونت ورزش بانوان در اداره‌های کل ورزش و جوانان گواه وجود چنین نگاهی است.

مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس با اشاره به فعال بودن بیش از ۱۵۰۰ مکان ورزشی در این استان، حجم ساخت و سازهای ورزشی در چهار سال گذشته را برابر با اقدامات انجام شده طی ۲۰ سال پیش از آن دانست و گفت: براساس سیاست های وزارت ورزش و جوانان باید تا ۴۰ درصد از امکانات و اعتبارات ادارات ورزش و جوانان و هیئت های ورزشی به حوزه بانوان اختصاص داده شود .

  کامیاب ساخت یک مکان ورزشی اختصاصی بانوان در هر شهرستانی را از سیاست‌های اداره کل ورزش و جوانان فارس عنوان و خطاب به مدیران بخش بانوان ورزش استان تاکید کرد که می‌توان با توسعه نرم‌افزاری ورزش و با توجه به ورزش همگانی اقدام به استعداد یابی درحوزه قهرمانی کرد .

وی توجه به نسل جوان را نیز از اولویت‌های جامعه دانست و با اشاره به هجمه‌های موجود در حوزه فرهنگی، گفت: امروز معنای جنگ خروج گلوله از لوله تفنگ و پرتاب موشک نیست، بلکه جنگ در عرصه‌های اقتصادی و فرهنگی است؛ یک راهکار مقابله با جنگ‌های نوین توجه به نیازها، اولویت‌ها و مطالبات جوانان محسوب می‌شود.

کامیاب همچنین به برگزاری المپیاد ورزشی استعدادهای برتر کشور در فارس اشاره اضافه کرد: فارس در این المپیاد میزبانی رشته‌های هندبال و بسکتبال را عهده‌دار است و به دلیل برنامه‌ریزی وزارت ورزش و جوانان برای حضور قدرتمند در المپیک ۲۰۲۲ جوانان، این رویداد، اتفاقی بسیار مهم محسوب می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: