• یکشنبه ۲۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 978-4973-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

برگزاری 61 برنامه علمی به مناسبت هفته بسیج در فارس

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس اعلام کرد که در راستای بزرگداشت هفته بسیج 61 برنامه توسط این سازمان اجرا می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس؛ احمدرضا قاسمی گفت: علم و فناوری امروز در جهان حرف اول را می زند و کشوری که دستاوردهای علمی بیشتری دارد، قدرت بیشتری خواهد داشت، از این موضوع تحت عنوان دیپلماسی علمی یاد می‌شود.

قاسمی با گلایه از رسانه‌ها به دلیل آنچه کم توجهی به مباحث علمی و فناوری عنوان می‌کرد، گفت: خلأ اخبار حوزه علم و فناوری در رسانه‌های مشهود است، نخبگان، مخترعین و پژوهشگرانی هستند که اصحاب رسانه یک یا دو بار بیشتر به آنها مراجعه نکرده و مورد کم لطفی قرار گرفته‌اند .

وی با اشاره به اینکه سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری فارس با دارا بودن 30 پایگاه علمی و تربیتی، 5 مرکز رشد و 12 قشر علمی در استان مشغول انجام وظیفه است، آمادگی این سازمان برای نقش آفرینی در توسعه علمی فارس را اعلام کرد.

قاسمی جشنواره جهادگران علم و فناوری را از مهمترین برنامه‌های هفته بسیج عنوان و اضافه کرد که این برنامه در تاریخ 30 آبان در شیراز برگزار خواهد شد و طی آن از نخبگان علمی و مخترین تجلیل و یک طرح دانش بنیان رونمایی می شود.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس ادامه داد: نمایشگاه دستاوردهای جهادگران علم و فناوری با حضور پایگاه های علمی، مراکز رشد و اقشار دوازده گانه سازمان بسیج علمی و اختراعات و ابتکارات مراکز رشد، پارک علم و فناوری، بنیاد ملی نخبگان، مراکز علمی و دانشگاهی در روز جمعه 2 آذرماه در مسیر منتهی به نماز جمعه شیراز در قالب 20 غرفه برپا خواهد شد .

به گفته وی مسابقه سحاب در زمینه رباتیک و هوافضا، دوره های بازاریابی خلاقیت و رباتیک، همایش علمی و آموزشی با موضوع بهداشت و تندرستی، طرح ذکات دانایی با هدف تقویت بنیه علمی اقشار ضعیف و کم برخوردار در حاشیه شهر شیراز، اعزام مشاوران و روان شناسان به مناطق مختلف شیراز، دوره طب ایرانی اسلامی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سه سطح مقدماتی، متوسطه و تکمیلی، افتتاح ساختمان جدید مرکز رشد جهرم و پایگاه علمی شهرستان پاسارگاد از دیگر برنامه های سازمان علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس در هفته بسیج است.

این مقام مسئول در خصوص برگزاری جلسات خانه نخبگان سازمان علمی گفت: در مجموعه سازمان علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس 5 کارگروه از خانه نخبگان با هدف احصاء نیازمندی ها و استفاده از پتانسیل ها و ظرفیت های موجود در استان، طی این هفته، هر کارگروه در یک روز به برگزاری نشست و جلسات خود خواهند پرداخت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: