• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-6376-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رییس اداره بیماران خاص علوم پزشکی شیراز مطرح کرد:

خدمات دهی 46 بخش دیالیز در شیراز/
انجام 118 عمل پیوند کلیه

رییس اداره بیماران خاص دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در شیراز 46 بخش دیالیز به بیماران نیازمند، خدمات همودیالیز یا دیالیز صفاقی را ارائه می‌دهد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی شیراز دکتر داود حدادی با گرامیداشت هفته حمایت از بیماران کلیوی، گفت: هم اینک در شیراز 41 بخش همودیالیز مزمن و 6 بخش دیالیز صفاقی بیماران نیازمند به دیالیز را پوشش می‌دهد.

او گفت: تعداد 907 بیمار نیازمند به دیالیز، از خدمات ارائه شده بخش‌های دیالیز استفاده می‌کنند که 706 بیمار تحت پوشش بخش همودیالیز و 201 بیمار تحت پوشش بخش دیالیز صفاقی قرار دارند.

حدادی تصریح کرد: با توجه به هزینه‌های زیادی که بخش‌های دیالیز بر سیستم سلامت وارد می‌کند، پیشگیری از بروز نارسایی‌های مزمن کلیوی بسیار اهمیت دارد.

او گفت: با توجه به افزایش روزافزون بیماران مبتلا به نارسایی مزمن کلیوی، ارتقاء دانش مردم در خصوص عوامل موثر بر ابتلا به این بیماری و راهکارهای پیشگیری از آن و همچنین توجه به کنترل بیماری‌های غیرواگیر (قلبی، عروقی و دیابت) که عامل اصلی ایجاد نارسایی مزمن کلیوی محسوب می‌شود، ضروری است.

حدادی خاطرنشان کرد: کنترل فشارخون، انجام آزمایشات دوره‌ای، اصلاح الگوی تغذیه و قطع مواد غذایی زیان آور و توجه به ورزش، برای پیشگیری از بروز بیماری نارسایی مزمن کلیوی اهمیت ویژه‌ای دارد.

رییس اداره بیماران خاص دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و کاهش هزینه‌ها، این اداره با رایزنی و ایجاد تعامل سازنده اقدام به توسعه بخش دیالیز و افزایش تعداد قابل توجه تخت در بخش خصوصی، خیریه و دولتی غیر دانشگاهی کرده است.

حدادی تاکید کرد که تمام خدمات ارائه شده مربوط به دیالیز در بخش‌های مختلف، به شکل کاملا رایگان انجام می‌شود.

رییس اداره بیماران خاص دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین یادآور شد که طی 6 ماه اول امسال، عمل پیوند کلیه برای 118 بیمار مبتلا به نارسایی مزمن کلیه، در شیراز انجام شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: