• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-5474-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرکل ارتباطات استان فارس:

اقتصاد مبتنی بر خدمات مهمتر از کشاورزی و صنعت است

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس گفت: اقتصاد مبتنی بر خدمات بسیار مهمتر از بخش‌های کشاورزی و صنعت است، زیرا در این حوزه رشد اقتصاد، رشد اشتغال را به دنبال دارد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از اتاق بازرگانی شیراز، مهرداد سهرابی در نشست رویداد کارآفرینی و فناوری، گفت: امروز مهمترین چالش‌های ایران در زمینه های آب، بیکاری، منابع یا چرخه اقتصاد، محیط زیست، رونق اقتصادی و بهره وری پایین است که شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها باید بتوانند در رفع این چالش ها دولت را یاری دهند .

وی افزود: در حوزه فناوری و اطلاعات دو راهبرد اصلی اقتصاد و تحول دیجیتال وجود دارد که توجه به این دو حوزه موجب ارائه خدمات و در نهایت توسعه شود .

سهرابی اضافه کرد: در حال حاضر رشد، توسعه و شکل گیری کسب و کارهای دیجیتال و جدید در کشور در حوزه های مختلف از جمله حمل و نقل، چند رسانه ای، فروش و بازاریابی، گردشگری، نرم افزار و اپلیکییشن رشد داشته است که نوید بخش است .

او با اشاره به جنگ اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران، ادامه داد: ارتباطات و فناوری اطلاعات یکی از مهمترین سلاح های ما در جنگ اقتصادی است که نقش شرکت های دانش بنیان، کارآفرینان و استارتاپ ها در این بخش بسیار مهم و موثر است .

رئیس دفتر توسعه و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز گفت: در این دفتر از شرکت‌های دانش بنیان، نوپا و کارآفرین در قالب مراکز رشد دانشگاه علوم پزشکی حمایت می‌شود.

هاشم منتصری گفت: نوع حمایت های این دفتر از یک ایده یا نمونه آزمایشگاهی تا رساندن به نمونه صنعتی، گرفتن مجوزهای تولید و عرضه به بازار انجام می شود .

وی افزود: در حال حاضر 120 شرکت در شش مرکز رشد از جمله فرآورده های دارویی گیاهی، تجهیزات پزشکی، بایو تکنولوژی، گیاهان دارویی، آی تی، سلول های بنیادی، گیاهان دارویی و طب سنتی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز فعال است .

منتصری گفت: 8 درصد بازار تجهیزات پزشکی و فرآورده های حوزه سلامت کشور در اختیار استان فارس است و ما تلاش می کنیم بازار عرضه محصولات این شرکت ها را فراهم کنیم .

وی بیان کرد: ارائه خدمات در دفتر توسعه و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سطح کشور بی نظیر است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: