• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-6576-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

انجام عمل تعویض دریچه آئورت به روش بسته در شیراز

عمل تعویض دریچه آئورت قلب به روش بسته، برای دومین بار با موفقیت در بیمارستان قلب الزهرا(س) شیراز، انجام شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، عمل تعویض دریچه آئورت به روش بسته یا عمل تاوی (TAVI) یک جراحی پیشرفته قلب است که طی آن  دریچه مصنوعی از راه شریان کشاله ران بیمار و با استفاده از وسایل خاص وارد قلب شده و در آنجا نصب می‌شود .

این عمل با حضور دکتر شهرام لطفی جراح قلب از دانشگاه آخن آلمان، دکتر پیمان ایزدپناه اینترونشنیست، دکتر مسیح شفا جراح قلب، دکتر علی‌رضا معرف فلوشیپ اکو، دکتر جواد صدری متخصص بیهوشی و همکاری بیش از ۱۰ پرستار و تکنسین اتاق عمل، بر روی یک بیمار ۶۵ ساله با موفقیت انجام شد .

رئیس بیمارستان قلب الزهرا (س) شیراز با اشاره به اینکه این عمل بدون باز کردن قفسه سینه انجام می گیرد گفت: در عمل تاوی دریچه مصنوعی از راه شریان فمورال پا وارد اندام قلب شده و روی دریچه خود مریض تعبیه می‌ شود .

پیمان ایزدپناه ادامه داد: در حال حاضر تعبیه دریچه مصنوعی از راه بالن، بیشتر برای بیماران با سن بالا که امکان بیهوشی عمیق و جراحی باز را ندارند انجام می‌شود.

او افزود: در این روش علاوه بر جلوگیری از عفونت های جراحی، بیمار پس از سه روز بدون وجود عارضه خاصی قادر به انجام فعالیت های روزمره خود است .

رئیس بیمارستان قلب الزهرا (س) با اشاره به پیچیدگی و تعدد مراحل در این عمل جراحی گفت: تجربه و مهارت تیم پزشکی در انجام این عمل در کنار همکاری و هماهنگی بالا بسیار حایز اهمیت است .

ایزدپناه با اشاره به اینکه نخستین عمل تاوی در این بیمارستان آذر سال ۱۳۹۶ انجام شد، گفت: بیمارستان قلب الزهرا (س) تنها بیمارستان دولتی جنوب کشور است که به سبب وجود تجهیزات و امکانات لازم و پزشکان با تجربه عمل تاوی در آن انجام می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: