• چهارشنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-5974-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مديركل ارتباطات و فناوري اطلاعات فارس:

الكامپ و تلكام هفدهم در شيراز برگزار مي‌شود

مديركل ارتباطات و فناوري اطلاعات فارس از برپايي هفدهمين نمايشگاه الكامپ و تلكام طی روزهای ١٣ تا ١٦ آذر در محل نمايشگاه‌هاي بين‌المللي فارس در شیراز خبر داد .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، مهرداد سهرابي چهارشنبه ٣٠ آبان در يك كنفرانس خبري بيان كرد: هفدهمين نمايشگاه الكامپ و تلكام فارس با شعار "شهر راز، رازدار دنياي تكنولوژي" به عنوان بزرگترين رويداد در عرضه محصولات و خدمات رايانه، اينترنت موبايل، خدمات الكترونيك و ماشين‌هاي اداري، مخابرات و فناوري اطاعات در جنوب كشور است .

وي تقويت رابطه صنعت و دانشگاه با دولت را فلسفه اصلي برپايي اين نمايشگاه عنوان كرد و افزود: در اين نمايشگاه آخرين دستاوردها در زمينه‌هاي مرتبط با حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات با حضور بيش از ٥٠ شركت دانش‌بنيان و نوپا و همچنين مراكز رشد، شتابدهنده، اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي و كنسرسيوم‌هاي فعال در اين حوزه به نمایش گذاشته می‌شود .

به گفته مديركل ارتباطات و فناوري اطلاعات فارس، شركت‌هاي فعال استان در حوزه مخابراتي و ارتباطي، شركت‌ها و فروشگاه‌هاي صنف رايانه و ماشين‌هاي اداري، دستگاه‌هاي اجرايي فعال در حوزه دولت الكترونيكي و شهرداري‌ها از ديگر شركت كنندگان اين رويداد بزرگ هستند .

سهرابي خاطرنشان كرد: در حاشيه اين نمايشگاه سمينارهايي با موضوعات امنيت و شبكه، اينترنت اشياء، دستاوردهاي شركت‌هاي موفق استارتاپ و... توسط اساتيد دانشگاه‌ها برنامه ريزي شده و همچنین مسابقات رباتيك دانش‌آموزي نيز برگزار خواهد شد .

وي با بيان اينكه تلاش شده تا در اين نمايشگاه از ظرفيت شركت‌هاي دانش‌بنيان و استارت آپ‌ها براي پوشش نيازهاي دستگاه‌هاي اجرايي و بخش دولتي و شهرداري‌ها استفاده شود، گفت: با حضور اتاق بازرگاني، صنايع و معادن فارس امسال از سرمايه‌گذاري‌هاي لازم براي پيشبرد پروژه‌هاي فوق استفاده مي‌شود .

مديركل ارتباطات و فناوري اطلاعات فارس اظهار کرد: امسال براي اولين بار این نمايشگاه با نگرش و سياست متفاوتي برای ارتباط بين صنعت، مردم و دولت تمركز كرده و با اين راهبرد سالن فروش محصولات جانبي و خرده فروشي كه سال‌هاي گذشته باعث پايين آمدن سطح نمايشگاه شده بود با تصميم جمعي اعضاي شوراي سياستگذاري حذف شد .

سهرابی یادآور شد: با توجه به رشد قابل توجه سرمايه‌گذاري در زمينه IT و موقعيت استان فارس به عنوان يكي از قطب‌هاي مهم صنعت الكترونيك در سطح كشور، اين نمايشگاه فرصت مناسبي را براي شركت‌ها، موسسات، سازمان‌ها و همه فعالين حوزه فناوري اطلاعات به ويژه شركت‌هاي دانش‌بنيان فراهم كرده تا توانمندي‌هاي خود را ارائه داده و بستر لازم را براي رشد و توسعه مجموعه خود فراهم كنند .

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس از احتمال حضور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات و معاونين وي در مراسم افتتاح نمایشگاه الکامپ، تله کام نیز گفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: