• پنجشنبه ۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-174-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون برنامه‌ریزی بیمه سلامت ایران عنوان کرد:

کاهش میانگین زمان پرداخت بدهی بیمه سلامت در کشور

معاون برنامه‌ریزی، توسعه و مدیریت منابع سازمان بیمه سلامت ایران مدعی شد که میانگین زمان پرداخت بدهی‌های این سیستم بیمه‌ای کاهش یافته است، گفت: میانگین مدت زمان پرداخت بدهی به بخش خصوصی در حوزه دارویی سال گذشته پنج تا شش ماه بود که امسال یکماه کاهش یافته است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس شاهرخ رامزی پنجشنبه اول آذر در مراسم تکریم و معارفه مدیران قدیم و جدید بیمه سلامت استان فارس گفت: امسال بدهی بیمه سلامت به بخش دولتی و دانشگاهی براساس اسناد موجود تا مرداد و به بخش خصوصی تا تیر پرداخت شده است.

معاون بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه میانگین پرداخت بدهی‌های بیمه سلامت در بخش دولتی حوزه درمان از ۱۱ ماه به ۳ ماه کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: این مدت زمان برای پرداخت بدهی‌ها به بخش خصوصی به ۶ ماه کاهش یافته است .

رامزی به اختصاص ۵۰۰ میلیون یورو از محل منابع صندوق توسعه برای حل مشکلات بیمه سلامت با تاکید و توجه مقام معظم رهبری اشاره و تصریح کرد: امیدواریم تا پایان سال گام‌های خوبی در راستای پرداخت بدهی‌ها و تشکر از موسسات درمانی همکار برداریم .

وی با بیان اینکه ۴۲ میلیون نفر از مردم ایران تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند، گفت: ۸۵ درصد از آنها برابر با ۳۴ میلیون نفر اقشار نیازمند جامعه شامل روستائیان، محرومین و بیمه‌های همگانی است و همین امر مسئولیت ما را در ارائه خدمات، بسیار سنگین و خطیر می‌کند .

معاون بیمه سلامت ایران خدمات صابر فرخی‌لاریجانی، مدیر پیشین استان فارس را صادقانه و ارزشمند خواند و اعلام کرد که از وجود او در مکان و سمت دیگری استفاده می‌شود.

رامزی با بیان اینکه فرهاد لطفی برای جامعه دانشگاهی فردی شناخته شده است، اظهار کرد: او مدیرکل بودجه و استادیار دانشگاه علوم پزشکی شیراز بوده است .

وی با تاکید بر اینکه همدلی با تمام شرکای کاری بیمه سلامت به ویژه دانشگاه‌ها و انجمن‌های علمی می‌تواند راهگشای بیمه سلامت باشد، خاطرنشان کرد: امیدواریم این انجمن‌ها راهکارهای مناسب در چارچوب پژوهش‌های مناسب در جهت حل مسائل استان ارائه دهند .

معاون بیمه سلامت ایران تعداد موسسات همکار با بیمه سلامت در استان فارس را ۵ هزار و ۵۰۰ موسسه اعلام و اضافه کرد: تعداد ۲۴۴ نفر پرسنل بیمه سلامت به منظور ارائه خدمات به مردم در استان فارس فعالیت دارند .

رامزی با بیان اینکه امروزه علی‌رغم تمام شعارهای بشردوستانه اما کشور ما در تنگنا از سوی برخی کشورها قرار دارد، عنوان کرد: ترویج فرهنگ بسیج بهترین و بزرگترین کمک به بیمه سلامت در جهت عبور از بحران کنونی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در این مراسم بر لزوم خدمت صادقانه به خلق خدا تاکید کرد و گفت: اگر چنین خدمتی انجام شودخداوند افراد را در پناه لطف خود قرار می‌دهد .

علي بهادر با ابراز امیدواری از اینکه همکاری خوبی بین دانشگاه و اداره کل بیمه سلامت محقق شود، افزود: دانشگاه علوم پزشکی برای همکاری با دکتر لطفی اعلام آمادگی می‌کند چراکه بیمه سلامت تلفیقی با خدمات دانشگاه علوم پزشکی است .

وي با بیان اینکه جدایی هیچ یک از این خدمت دهندگان با خدمت گیران نظیر بیمه و خدمات درمانی میسر نیست، خاطرنشان کرد: این خدمت‌رسانی باید براساس استاندارد و علمی انجام شود.

حجت‌الاسلام علی‌زاده، مسئول نهاد نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه بقیه‌الله (عج) شیراز، در این آئین اظهار کرد: جامعه‌ی سالم جامعه‌ای است که در مسیر خدا، انبیا و شهدا گام بردارد .

وی با بیان اینکه امروز ما جایی قدم می‌گذاریم و به مردم خدمت می‌کنیم که ادامه‌ی راه شهداست، خاطرنشان کرد: مدیران ما باید بسیجی کار کنند و بسیجی بمانند تا هدف شهدا محقق شود .

فرهاد لطفي، مدیرکل بیمه سلامت استان فارس، نیز در این آئین گفت: یک سری برنامه در قالب ۹ برنامه عملیاتی تدوین شده است که به نظام سلامت کمک می‌کند .

لطفی با اشاره به اینکه طرح تحول سلامت از سال ۹۳ اجرایی شد که نهادهای بیمه‌ای بازوی توانمند آن بودند، گفت: اگر بیمه‌های تامین اجتماعی، سلامت، کمیته امداد و نیروهای مسلح منابع قوی داشته باشند زمینه را برای اجرای این طرح فراهم می‌کنند .

کاهش 750 میلیارد تومانی بدهی بیمه سلامت در فارس

مدیرکل سابق بیمه سلامت استان فارس حجم بدهی موجود این سیستم بیمه‌ای را دویست و پنجاه میلیون تومان اعلام و اضافه کرد که این میزان بدهی از ۱۰۰۰ میلیارد تومان در پایان سال گذشته به ۲۵۰ میلیون تومان در حال حاضر کاهش یافته است .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، صابر فرخی لاریجانی پنجشنبه اول آذر در مراسم تودیع خود، گفت: با وجود محدودیت‌ها در منابع و مشکلات اقتصادی کشور از نیمه دوم بهمن ۹۶ تا فروردین ۹۷ بدهی ۵ ماه به بخش خصوصی پرداخت شد .

مدیرکل بیمه سلامت استان فارس با بیان اینکه رتبه استان در جشنواره‌های ملی ۳۱ بود، عنوان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در حال حاضر استان فارس در رتبه چهارم کشور قرار دارد و جزو استان‌های برتر است .

فرخی لاریجانی با اشاره به اینکه اوایل اردیبهشت امسال با ۵ بیمارستان تفاهم‌نامه همکاری منعقد شد و بنا بود براساس اعتباراتی که به استان اختصاص می‌یابد بدهی بیمه سلامت به شرکای کاری پرداخت شود، گفت: برای بخش خصوصی نیز پیگیری برای انعقاد قرارداد مشابه انجام شد اما از اوایل شهریور امسال تعدادی از بیمارستان‌ها از ادامه همکاری سر باز زدند و همین امر بیمه سلامت استان را دچار چالش در خدمت‌رسانی به بیمه‌شدگان کرد .

وی با تصریح اینکه آنچه در برخی رسانه‌ها منعکس شد با واقعیت موجود متفاوت است، بیان کرد: ۵ صندوق بیمه در استان فعالیت دارد که دو صندوق آن یعنی صندوق بیمه روستایی و صندوق بیمه همگانی امکان مراجعه به بخش خصوصی را ندارند .

مدیرکل بیمه سلامت فارس با اشاره به برون‌سپاری خدمات به منظور صدور و تعویض دفترچه بیمه در راستای تسریع و تسهیل خدمت‌رسانی به بیمه شدگان، اظهار کرد: در حال حاضر ۷۰ دفتر پیشخوان این خدمات را ارائه می‌دهند و پرداخت کارمزد آنها به روز شده است .

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم با قدردانی از فرخی لاریجانی که از بهمن ۹۶  تاکنون مسئولیت این حوزه را عهده دار بود، فرهاد لطفی به عنوان مدیرکل جدید بیمه سلامت استان فارس معرفی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: