• جمعه ۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-276-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

به همت جهاد دانشگاهي فارس انجام شد؛

برگزاری نخستين كارگاه ارزيابي تاثيرات اجتماعي فرهنگي پروژه‌ها در فارس

نخستین کارگاه ارزیابی تاثیرات اجتماعی فرهنگی پروژها (طرح اتاف) به همت جهاددانشگاهی استان فارس در شیراز برگزار شد.

معاون پژوهشی جهاددانشگاهی استان فارس، در حاشیه برگزاری نخستین کارگاه اتاف در شیراز در گفت و گو با ایسنا منطقه فارس گفت: براي نخستين بار در اين استان كارگاه ارزيابي تاثيرات اجتماعي فرهنگي پروژه‌ها به میزبانی جهاد دانشگاهب فارس براي ذي‌نفعان اجراي اين طرح برگزار شد .

دکتر مریم سروش با بيان اينكه هر پروژه‌اي كه در كشور انجام شود، روی مردمی که با آن درگیر هستند، تاثيرات اجتماعي برجای می‌گذارد، گفت: ارزيابي تاثيرات در ايران قدمت ١٠ ساله دارد اما تنها مربوط به شهرداري تهران بوده است .

وي دليل اجراي اتاف در شهرداري تهران را ازدياد پروژه‌هاي در حال اجرا عنوان و اضافه کرد: يكي از مهم‌ترين ذي‌نفعان پروژه‌هاي اتاف، مجموعه مدیریت شهری، خصوصا شهرداری است.

مجري برگزاري كارگاه ارزيابي تاثيرات اجتماعي فرهنگي پروژه‌ها(اتاف) در فارس با بيان اينكه اين طرح سياستگذاري‌ها، پروژه‌هاي اجرايي در همه حوزه‌ها و اقدامات مداخله‌اي در جامعه را در بر مي‌گيرد، گفت: كاهش هزينه‌ها، افزايش اثرات مطلوب توسعه‌اي، برقراری عدالت اجتماعي و موفقيت در اجرای سياست‌هاي اعمالي از مهمترين مزاياي اجراي طرح اتاف به شمار مي‌رود .

به گفته سروش، آموزش متخصصان و مديران در اجراي اين ارزيابي توسط جهاد دانشگاهي در تهران انجام شده و به تبع آن جهاد دانشگاهي فارس برگزاري اين دوره‌ها را بر عهده گرفته است .

معاون پژوهشی جهاددانشگاهی استان فارس همچنين تربيت پژوهشگر، پيوست نگاري فرهنگي و كمك به اجرا و نظارت بر پروژه‌هاي شهري در ابعاد مختلف را هدف از ورود جهاد دانشگاهي فارس براي برگزاري اين دوره‌ها عنوان كرد.

به گزارش ایسنا، این کارگاه به مدت دو روز و طی روزهای پنجشنبه اول و جمعه دوم آذرماه در شیراز برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: