• چهارشنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 979-1373-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مديركل بنياد شهيد فارس:

قانون خدمات ایثارگری اجرا نمی‌شود

مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران فارس گفت: هنوز قانون خدمات ایثارگری در کشور به شکل صد درصدی اجرا نمی‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، رجبعلی راهی چهارشنبه هفتم آذر در جلسه شورای هماهنگی امور ایثارگران استان فارس، مدعی شد که تنها ٣٥ تا ٤٠ درصد از قانون مصوب خدمات ايثارگري اجرا مي‌شود، خاطرنشان کرد: به عنوان مثال اگرچه درمان ايثارگران بايد ١٠٠ درصد رايگان باشد اما در حال حاضر اينگونه نيست .

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس با بيان اينكه جانبازان شيميايي ما امروز دچار عارضه و نارسايي‌هايي مي‌شوند كه ناشناخته است، گفت: در بعد درمان ايثارگران با مشكلات متعددي مواجه هستيم .

وي سهم ذخيره مرخصي شهداي فارس در سال ٩٥ را ٣٢ ميليارد و ٨٠٠ ميليون تومان اعلام كرد كه تاكنون پرداخت نشده و براساس پيگيري‌ها مقرر شده به زودي پرداخت شود .

مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران فارس با بیان اینکه مرخصي ذخيره شده شهدا تا قبل از برنامه ششم توسعه كشورها بر عهده دستگاه‌هاي متولي بوده است، عنوان کرد: برداشت و تفسير از قانون نبايد موجب درگيري فکري براي خانواده‌هاي ايثارگران باشد .

وي ضمن گلايه از حاضر نبودن برخي مديران در برنامه‌های ديدار و سركشي از خانواده‌هاي شهدا و ايثارگران فارس اظهار كرد: سركشي از خانواده‌هاي شهدا و ايثارگران اگرچه در استان فارس مطلوب است اما بايد در سطح دستگاه‌ها بيشتر شود،چرا که جانبازان نيازي به ما ندارند ما خود نيازمند روحيه هستيم .

راهی تاكيد كرد: اگرچه مي‌دانیم كه ماده ٤٨ قانون خدمات ایثارگری در هيچ دستگاهي اجرا نمی‌شود واگرچه ما خود حاضر به نوكري ايثارگران هستيم اما در عين حال نبايد ارتباط آنها با دستگاه‌های اجرایی قطع شود .

مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران فارس همچنين عنوان كرد: كار براي ايثارگران و جانبازان بايد دلي باشد و مدير و مسئولي كه كار دلي نمي‌كند به درد نمي‌خورد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: