• جمعه ۹ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-1476-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون وزیر بهداشت:

عزم مسئولان برای کاهش تلفات تصادفات جزم است

در حالیکه تلفات ناشی از حوادث رانندگی، یکی از مهمترین علل مرگ و معلولیت در ایران به شمار می رود و سال هاست مسئولان از تلاش برای کاهش این تلفات گفته اند، بار دیگر معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، اعلام کرد که عزم برای تقلیل این آمار جزم شده است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی شیراز، رضا ملک زاده که روز پنجشنبه برای حضور در کنگره بین المللی جراحی سرطان به شیراز سفر کرده بود، در مراسم افتتاح مرکز همایش های محمدجعفر امامی، در شیراز، تاکید کرد امروزه وظیفه وزارت بهداشت، و دانشگاه های علوم پزشکی تنها پرداختن به موضوع درمان و معالجه بیماران نیست.

او گفت: وظیفه اصلی توجه به موضوع پژوهش به عنوان یک اقدام مهم چندوجهی با مشارکت مسئولان استان و سازمان راه برای کاهش مرگ و میر است .

ملک زاده با بیان اینکه استان فارس در حوادث ترافیکی بیشترین آمار مرگ و میر را در کشور داراست، اعلام کرد: در ۱۰ سال گذشته ۱۲ هزار نفر بر اثر تصادف ها و سوانح جاده ای جان خود را از دست داده اند، رقمی نزدیک به ۷۰۰ تا ۸۰۰ کشته در سال و نزدیک به ۱۰۰ هزار مجروح که تعداد زیادی از آنها به معلولیت دچار شده اند، آمار تلخی برای جامعه است .

او تاکید کرد: نخستین اقدام در این زمینه «پیشگیری» به عنوان وظیفه اصلی یک نهاد تحقیقاتی و پژوهشی برای تلاش در کاهش این میزان تلفات در جامعه است تا همه بیشتر برای ارتقای سیستم ایمنی جاده ها، مقررات راهنمایی و رانندگی و فرهنگ شهروندی تلاش کنند .

آسیب شناسی کاهش تصادف ها و سوانح جاده ای

سرپرست استانداری فارس با تاکید بر آموزه های دینی برای قدردانی مردم از دو نعمت بزرگ امنیت و سلامت، تلاش همه افراد و نهادهای مرتبط برای تامین منابع مالی این مجموعه در مسیر تامین سلامت جامعه را ارج نهاده و عنوان کرد: تلاش های اساتید پزشکی با کمک نیک اندیشان استان برای بهره برداری از این پروژه، در ارتقای نظام آموزشی، درمانی و سلامت جامعه نقش مهمی دارد .

یدالله رحمانی اعلام کرد: در زمینه حوادث جاده ای، بخش عمده سلامت مردم بسته به تامین زیرساخت ها و تقویت قوانین و مقررات شهروندی است که لازم است با همکاری مشترک سیستم حمل و نقل جاده ای و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و همچنین آسیب شناسی و انجام فعالیت های تحقیقاتی با مدیریت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، این اقدام در دستور کار قرار گیرد .

او با تقدیر از نیک اندیشان سلامت و استادان این مرکز درمانی، ابراز امیدواری کرد تا از ظرفیت ایجاد شده در توسعه و آموزش استان و کشور، بیشترین استفاده و بهره برداری را داشته و روزانه شاهد فعالیت ها و اقدام های بزرگ استادان و نیک اندیشان این استان باشیم .

تلاش برای بهره برداری از 2 مجمموعه بزرگ در بیمارستان شهید چمران شیراز

مشاور وزیر بهداشت در امور دانشگاه های علوم پزشکی نیز هدف از راه اندازی این مجموعه را انجام فعالیت های آموزشی و پژوهشی عنوان کرد و از تلاش های نیک اندیشانه نیکوکاران در ساخت و بهره برداری این پروژه قدردانی کرد .

محمدهادی ایمانیه ابراز امیدواری کرد تا تلاش های انجام شده در ارتقای آموزش و پژوهش انسان های دارای دانش و بینش بالا، سبب ارتقای اخلاق پزشکی و حرفه ای و انسانی هرچه بیشتر دانشجویان شود .

ایمانیه این بنا را ثمره تلاش همه مسوولان دانشگاه، وزارت بهداشت و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان دانست و اعلام کرد: در تلاشیم که دو پروژه هاسپیس و درمانگاه جدید بیمارستان شهید دکتر چمران نیز به با همت خیرین به بهره برداری برسد .

دعوت از استادان و نیکوکاران برای توسعه علم و دانش

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با ابراز امیدواری نسبت به توسعه خدمات نیک اندیشانه در عرصه سلامت استان، از خدمات نیکوکاران سلامت که با پیگیری دکتر «ایمانیه» رییس پیشین دانشگاه و استادان این مجموعه به ویژه استاد دکتر «محمدجعفر امامی» برای راه اندازی این مجموعه تلاش کرده اند، قدردانی کرد .

علی بهادر با تاکید بر عزم جدی برای ترقی دانش در دانشگاه به کمک مرکز سلول های بنیادی و مرکز تحقیقات این مجموعه، گفت: در این راستا لازم است همه استادان به کمک نیکوکاران تلاش کنند تا با بهره برداری از این گونه مراکز آموزشی و پژوهشی، در توسعه علم و دانش گام برداریم .

استاد دکتر «محمدجعفر امامی» مدیرگروه ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با تقدیر از نیک اندیشان و دست اندرکاران ساخت این پروژه، این تلاش بزرگ را نتیجه یک کار تیمی برشمرد و ابراز امیدواری کرد تا این مجموعه انتظارات جامعه و استادان علمی این دانشگاه را برآورده سازد .

انجام سالانه نزدیک به ۱۰ هزار عمل جراحی در بیمارستان شهید دکتر چمران شیراز

رئیس بیمارستان شهید دکتر چمران با بیان اینکه سالانه نزدیک به ۱۰ هزار عمل جراحی تخصصی و فوق تخصصی ارتوپدی، ستون فقرات، مغز و اعصاب و تومورهای مغزی در این بیمارستان انجام می شود، گفت: این مرکز سالانه به حدود ۵۰ هزار بیمار اورژانسی به صورت سرپایی خدمات رسانی می کند .

سیدعلی هاشمی با معرفی بیشتر پروژه مرکز همایش های پژوهشی و آموزشی استاد دکتر «محمدجعفر امامی» که به همت نیکوکاران ساخته شده است، توضیح داد: این مجموعه با زیربنای هزار و ۹۹۸ مترمربع در دو طبقه با مبلغی بیش از دو میلیارد تومان ساخته شده است .

او با اشاره به پیش بینی سالن همایش های آموزشی و پژوهشی با ظرفیت ۲۲۵ نفر در طبقه همکف و دو سالن برای کلاس های آموزشی با ظرفیت ۷۰ و ۶۰ نفره ادامه داد: در طبقه نخست این مجموعه نیز، سالن های کتابخانه و قرائت خانه، رایانه، مرکز تحقیقات، مخزن کتاب و انبار کتاب، اتاق اپراتور سالن همایش و دو سالن آموزشی برای انجام تحقیقات سلول های بنیادی و ارتوپدی اجرا شده است .

هاشمی ساخت این بنا را نتیجه دوراندیشی و برنامه ریزی استادانی بزرگ و آینده نگر همچون استاد دکتر امامی برشمرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: