• یکشنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-4414-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

عضویت شهرداری شیراز در هیئت اجرایی مجمع شهرداران آسیایی

در پنجمین مجمع شهرداران آسیایی، شهرداری شیراز به عنوان یکی از اعضای هیئت اجرایی این مجمع انتخاب شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی شهرداری شیراز، پنجمین مجمع شهرداران آسیایی با حضور 180 شرکت کننده شامل شهرداران و نمایندگان شهرهای آسیایی و با شعار ایجاد شهرهای هوشمند، تاب‌آور و زیست‌پذیر از 8 تا 10 آذرماه در غازی انتپ ترکیه برگزار و شهرداری شیراز به عنوان عضو هیئت اجرایی این مجمع انتخاب شد.

از برنامه‌های پنجمین مجمع شهرداران آسیایی برگزاری نشست هیئت اجرایی، نشست مجمع عمومی، نشست‌های تخصصی با موضوع حمل و نقل و ترافیک، شهرهای هوشمند، شهرهای زیست پذیر و شهرهای تاب آور و بازدید میدانی از پروژه های شهری بود.

هیئت اجرایی مجمع شهرداران آسیایی که نقش هیئت مدیره این نهاد بین‌المللی را عهده دار بوده و شامل تهران به عنوان شهر بنیان‌گذار، مقر دبیرخانه دائمی مجمع شهرداران آسیایی و ٢٠ شهر آسیایی است.

اعضای هیئت اجرایی مجمع شهرداران آسیایی برای یک دوره سه ساله انتخاب می شوند و هم اکنون شهرهای شیراز، کازان، استانبول، ارومچی، بانکوک، هایکو، غازی انتپ، مشهد و ... در آن عضویت دارند.

از مهمترین اهداف مجمع شهرداران آسیایی می توان به ترویج فرهنگ تعامل و ارتقای همکاری های مشترک میان شهرداری ها، فراهم آوردن بستر مناسب جهت توسعه متوازن و متعادل شهر و شهروند با تأکید بر کرامت انسانی شهروندان، ایجاد همگرایی فرهنگی و اجتماعی میان شهروندان شهرهای عضو و ارائه راهکارهایی برای مدیریت بهینه تر سرمایه گذاری برای دستیابی به توسعه شهری اشاره کرد .

تاکنون تهران، استانبول، بانکوک و هایکو (چین) میزبان ادوار نخست تا چهارم مجمع عمومی شهرداران آسیایی بوده‌اند و غازی انتپ ششمین شهر بزرگ ترکیه و پرجمعیت ترین شهر در جنوب شرقی منطقه آناتولی محسوب می‌شود که از 8 تا 10 آذرماه میزبان پنجمین مجمع شهرداران آسیایی بود. این شهر به عنوان شهر خلاق خوراک شناسی در شبکه شهرهای خلاق یونسکو ثبت شده است .

حیدر اسکندرپور شهردار شیراز پیش از این ضمن تشریح رویکرد بین المللی مدیریت شهری اعلام کرده بود که « برای شناساندن و معرفی هرچه بهتر شهر شیراز به عنوان شهری جهانی باید دیپلماسی بین المللی را ارتقا داده و افق نگاه این مجموعه را جهانی تعریف کرد.

براساس این گزارش، شهریورماه امسال شهردار شیراز نیز در آیین اختتامیه شانزدهمین اجلاس اتحادیه شهرهای تاریخی جهان با کسب آرای مجمع عمومی به عنوان عضو هیئت مدیره انتخاب شده بود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: