• یکشنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-4514-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس شورای اسلامی شهرستان شیراز:

حل مشکلات در گرو تعامل مطلوب با جهان است

رئیس شورای اسلامی شهرستان شیراز تاکید دارد که بخشی از مشکلات معیشتی مردم و مسائل اقتصادی جامعه متاثر از انعطاف پذیری کشور در تعاملات جهانی است.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، حسین جعفری يكشنبه ١١ آذر در بیست و سومین جلسه شورای شهرستان شیراز، گفت: امروز اقشار مختلف مردم سختی زندگی روزمره‌ی خود را با پوست و استخوان لمس می‌کنند و نیازی به بیان اعداد و ارقام توجیهی مثبت یا منفی از طرف مسئولان نیست .

وی نارضایتی و اعتراض‌های مردمی را در شرایط فعلی کاملاً طبیعی و به‌حق دانست و تصریح کرد: وقتی حداقل حقوق برخی از مسئولین بالغ بر ۲۰ میلیون تومان است با این میزان حقوق، تورم ۶۰ الی ۷۰ درصدی بازار تأثیری بر زندگی آنها ندارد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان شیراز گفت: چگونه توقع داریم که این مسئولان حداقل حقوق ناعادلانه‌ی یک میلیون تومانی اداره‌ی کار برای اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر جامعه را به تراز خط فقر یعنی حدود ۶ میلیون تومان برسانند؟ با یک محاسبه‌ی سرانگشتی می‌توان فهمید انتظار اینکه مردم به این وضعیت معترض نشوند، نابه‌جا است .

جعفری با بیان اینکه به هیچ عنوان گفتاردرمانیِ صِرف دیگر نمی‌تواند مشکلات مردم را حل کند، تصریح کرد: برخي آمارها حکایت از این دارند که حدود نیمی از مردم کشور زیر خط فقر قرار گرفته‌اند و این آمار تلخ بیانگر این است که یک جای کار می‌لنگد و لازم است به‌جای گفتمان کلیشه‌ای، با دید عملیاتی به مشکلات نگاه شود .

رئیس شورای اسلامی شهرستان شیراز با اذعان به اینکه امروز دیگر همگان بر مشکلات شدید معیشتی مردم اشراف دارند، اظهار داشت: معتقدم مسؤولان کشور به جای تلاش برای رد یا اثبات وجود مشکلات کشور، باید برای حل عملی مشکلات آستین بالا بزنند؛ البته همه می‌دانیم که مشکلات فراوان فعلی مردم حل نمی‌شود مگر با همراهی قوای سه‌گانه، حاکمیت و در نهایت آحاد ملت .

وی راهکارهای حل مشکلات را شامل هر دو حوزه‌ی داخلی و خارجی عنوان کرد و گفت: درست است که نحوه مدیریت و نواقص قانونی در داخل کشور نقش مهمی در تشدید مشکلات دارد اما واقعیت این است که بخش عمده‌ای از مشکلات فعلی ما از عدم تعامل کافی با دنیا نشأت می‌گیرد و از این رو به نظر می‌رسد حاکمیت می‌بایست با اصلاح نگرش تعامل با جامعه جهانی، ضمن حفظ عزت و کرامت ایران و ایرانی، برای تعامل و تقویت ارتباطات با دنیا انعطاف بیشتری به خرج دهد .

جعفری تصریح کرد: اگر مسؤولیت‌زایی سنگین در اصلاح و یا تغییر در برخی قوانین و مسائل کلان کشور، تصمیم‌گیری را برای حاکمیت مشکل کرده‌است، می‌توان ضمن رجوع به قوانین موجود با اتکاء به قدرت و پشتیبانی مردم به‌عنوان صاحبان اصلی این مرز و بوم، ضمن برگزاری رفراندوم، مسؤولیت تصمیم‌گیری‌های کلان را به مردم سپرد .

رئیس شورای شهرستان شیراز با تأکید بر اینکه برگزاری رفراندوم در شرایط حساس کنونی ایران، تأیید مردم‌سالاری نظام اسلامی خواهد بود که نباید با گذشت چهل سال بیش از این به تأخیر بیفتد، افزود: معتقدم اگر این اتفاق میمون اجرایی شود، ضمن اینکه نگاه جامعه جهانی نسبت به ما اصلاح می‌شود، مردم نیز حس می‌کنند که سهم بیشتری در تعیین سرنوشت خود دارند و با حاکمیت و قوای سه گانه، در مسیر حل مشکلات، همدلی بیشتری خواهند داشت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: