• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-4814-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداري فارس:

تاییدیه نظام مهندسی ساختمان برای مدارس ضروری است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداري فارس دریافت تاییدیه نظام مهندسی ساختمان از سوي مدارس و مهدهاي کودك را امري ضروري دانست و گفتد: برخی مدارس و مهدهاي کودك در ساختمان هاي غیر مقاوم و ناپایدار شکل گرفته و فعالیت می‌کنند که یک آسیب جدی است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، عنایت ‌الله رحیمی دوشنبه 12 آذر در جمع هیئت رئیسه نظام مهندسی ساختمان فارس بیان کرد: با توجه به اهمیت بحث رعایت ضوابط مقررات ملی ساختمان و لزوم نظارت مهندسان بر روند ساخت و سازها، سازمان نظام مهندسی باید به عنوان متولی این امر حمایت شود .

وي ادامه داد: این حمایت علاوه بر اینکه به حفظ سرمایه‌هاي ملی کمک می‌کند، امنیت و آسایش خانواده‌ها و شهروندان را نیز به دنبال خواهد داشت .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداري فارس ادامه داد: با توجه به وجود گسل‌هاي فعال زلزله در فارس و شیراز، زمانی می‌توان به اهمیت نقش مهندسان ناظر پی برد که به ساختمان‌ها و بناهاي ساخته شده تحت نظارت مهندسان هیچ آسیبی وارد نشود.ساختمان‌هایی که بدون نظارت مهندسان ساخته شده آسیب‌هاي جدي دیده‌اند .

رحیمی با تاکید بر اینکه رعایت ضوابط فنی در ساخت و سازها امري ضروري است و نظارت‌ها باید به هر قیمتی که شده انجام شود، به تصویب قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان در سال 74 اشاره و خاطرنشان کرد: با تصویب این قانون، ساخت و سازهاي کشور به سمت مطلوبیت بهتر و بیشتر حرکت کرد که امیدواریم این روند با سرعت بیشتري تداوم یابد .

وی عنوان کرد: شهرداري‌هاي استان نیز باید بیش از پیش از خدمات و تجربیات اعضاي سازمان نظام مهندسی ساختمان بهره ببرند .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداري فارس با اشاره به اعتبار و جایگاه سازمان نظام مهندسی ساختمان در نزد شهروندان گفت: باید دقت کنیم که این سازمان به یک ساختار اداري دولتی تبدیل نشود و نباید اجازه داد که بروکراسی زیاد باعث ناکارآمدي این مجموعه شود و سرعت حرکت و پیشرفت آن را کاهش دهد .

به گفته رحیمی، اگر بنا باشد شهروندانی که به نظام مهندسی مراجعه می‌کنند براي دریافت یک مجوز و گواهی و تاییدیه، دائم در این مجموعه در رفت و آمد داشته باشند،بی‌شک این اتفاق خوشایند نخواهد بود و زمینه ساز نارضایتی شهروندان خواهد شد .

معاون استانداری فارس ضمن تاکید بر لزوم فعالیت شوراي شهر و سازمان نظام مهندسی در چارچوب وظایف تعریف شده براي آنها، گفت: علاوه بر شوراهاي اسلامی شهرها که نباید به مسائل ساخت و ساز و حیطه ضوابط و مقررات ملی ساختمان و شهرسازي ورود کنند، مهندسان نیز نباید در حیطه قانونگذاري محلی وارد شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: