• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 979-384-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مرکز جامعه معلولین شهرستان لامرد راه‌اندازی می‌شود

رئیس بهزیستی شهرستان لامرد از راه اندازی مرکز جامعه معلولان جهت ارائه خدمات و پیگیری مشکلات این قشر در شهرستان لامرد خبر داد .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، معصومه کاظم زاده دوشنبه 12 آذر در حاشیه بازدید از مدارس استثنایی ضمن گرامیداشت روز جهانی معلولین گفت: پس از اخذ مجوزهای لازم و همزمان با روز جهانی معلولان این مرکز به منظور ارائه خدمات بهتر و پیگیری حقوق این قشر بر اساس ظوابط و اساسنامه جامع این مرکز فعالیت خود را آغاز خواهد کرد .

کاظم زاده با اشاره به برخی از خدمات اداره بهزیستی لامرد به جامعه معلولین، افزود: ساخت ۱۲۵ واحد مسکونی ویژه خانواده‌های تک معلولی، ۲۷ واحد مسکونی ویژه خانواده‌های دو معلولی روستایی و ۶ واحد مسکونی ویژه خانوارهای دو معلولی شهری به علاوه اجرایی شدن هشت واحد مسکونی ویژه دو معلولی، از اقدامات این اداره بوده است.

او با بیان اینکه هزینه ساخت این واحدهای مسکونی از اعتبارات دولتی و مساعدت خیرین تامین شده است، گفت: با تلاش‌ها و پیگیری‌های انجام شده، مستمری ۲۳۵۷ معلول تحت پوشش بهزیستی شهرستان برقرار شده است و در حال حاضر  ماهانه به هر فرد ۱۴۵ هزار تومان پرداخت می‌شود.

کاظم‌زاده با یادآوری اینکه مستمری خانوارهای 5 نفره ۴۶۵ هزار تومان است، گفت: تاکنون مبلغ یک میلیارد و ۲۹۹ میلیون ریال در زمینه خدمات کلینیکی و پاراکلینیکی، ایاب و ذهاب، مناسب سازی محل زندگی مددجویان و کمک هزینه ازدواج معلولین پرداخت شده است .

وی گفت: پرداخت کمک هزینه تحصیلی به ۱۵۰ دانش آموز  و تحصیل رایگان ۲۳ دانشجوی تحت پوشش، توانمندسازی جامعه معلولین تحت پوشش بهزیستی شهرستان در حوزه اشتغال با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد و صد و چهل میلیون ریال، پرداخت یک میلیارد و ۶۶۰ میلیون ریال هزینه به معلولین ضایعه نخاعی و پرداخت ۱۵۷ میلیون ریال بابت هزینه نگهداری معلولین از دیگر اقدامات حمایتی بهزیستی شهرستان لامرد به این قشر از جامعه است .

وی همچنین از راه اندازی مرکز جامع توانبخشی و خانه کوچک معلولین ذهنی با اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد ریال در آینده ای نزدیک با حضور مسئولان خبر داد.

روح الله نمازی مدیرعامل جامعه معلولین شهرستان لامرد هم در گفت و گو با ایسنا گفت: جامعه معلولین شهرستان لامرد یک مرکز غیر سیاسی و غیر انتفاعی است که تحت نظر سازمان بهزیستی با هدف شناسایی توانایی ها و حل مشکلات و همچنین ارتقا بیشتر نیروهای مادی و معنوی معلولان فعالیت می‌کند.

روح الله نمازی با تاکید براینکه با برگزاری دوره‌های آموزشی و مهارت‌افزایی به‌دنبال ارتقا توانمندی‌های معلولان تحت پوشش شهرستان لامرد هستیم، این مهم را بسترساز اشتغال معلولان دانست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: