• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 979-2773-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئيس اداره اطلاع‌رساني آموزش و پرورش فارس:

ایسنا می‌تواند در بعد فرهنگی سرمایه‌گذاری کند

رئيس اداره اطلاع‌رساني و امور بين‌الملل آموزش و پرورش فارس معتقد است كه ايسنا در شرايط فعلي در كنار ديگر خبرگزاري‌هايي كه مخاطبين عام‌تري دارند بايد در ابعاد فرهنگي جامعه بيش از گذشته سرمايه‌گذاري كند .

حميدرضا شعباني در گفت‌وگو با ايسنا منطقه فارس، ضمن تبريك فرا رسيدن روز دانشجو و سالروز تاسيس خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) يكي از مؤلفه هاي مهم توسعه فرهنگي در هر جامعه‌اي را سرمايه‌هاي اجتماعي دانست و بيان كرد: به نظر مي‌رسد ايسنا به دليل وجود مخاطب خاص كه عموما اقشار جوان و دانشجو است بايد تلاش كند تا مخاطبينش كه همان سرمايه‌هاي اجتماعي محسوب مي‌شوند را توسعه فكري و فرهنگي دهد .

وي همچنين تمركز بر امور دانشجويان را وجه تمايز ايسنا با ساير خيرگزاري‌ها عنوان كرد و افزود: به دليل فاصله كم بين دانشجو و آموزش و پرورش، لذا بايد يك ارتباط پيوسته ‌اي از سوي اين خبرگزاري با آموزش و پرورش نيز ايجاد شود .

رئيس اداره اطلاع‌رساني و امور بين‌الملل آموزش و پرورش فارس خاطرنشان كرد: ايسنا طي سال‌هاي فعاليت بر روي نگاه نقادانه اجتماعي به خوبي عمل كرده است اما در كنار آن لازم است كه فرصت‌ها و پتانسيل‌هاي موجود اجتماعي را هم نشان دهد .

شعباني با تصريح بر اينكه از نقدهاي اين خبرگزاري در مجموعه آموزش و پرورش فارس استفاده زيادي شده است، از مجموعه ايسنا خواست تا وقت بيشتري را به آموزش و پرورش براي توسعه فرهنگي اختصاص دهد.

خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) 16 آذر سال 1387 فعالیت رسمی خود را به عنوان دومین خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، آغاز کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: