• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-5114-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

هفته یادبود قربانیان سوانح ترافیکی در شیراز برگزار می‌شود

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز اعلام کرد که هفته یادبود قربانیان سوانح ترافیکی طی هفت روز منتهی به ۲۲ آذر در شیراز برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، مجتبی زوربخش سه‌شنبه 13 آذر در جمع خبرنگاران گفت: برنامه‌های متعددی برای هفته یادبود قربانیان سوانح رانندگی پیش بینی و رویکرد اصلی این برنامه‌ها فرهنگسازی کاهش سوانح ترافیکی تعیین شده است.

به گفته‌ی این مقام مسئول برگزاری همایش بزرگ قربانیان تصادفات در بوستان آزادی با حضور خانواده قربانیان، معلولان، متختصصان و مدیران دستگاه‌های متولی، اصلی‌ترین برنامه هفته یاد بود قربانیان سوانح ترافیکی است.

وی با تاکید بر اینکه آموزش فرهنگ ترافیک و ایمن سازی معابر از اهداف مهم برنامه پیشگیری و کاهش تصادفات رانندگی است، افزود: طی هفته یادبود قربانیان سوانح ترافیکی در تئاترهای خیابانی و کمپین های آموزشی اجرا می شود. اگرچه ارائه آموزش پیرامون فرهنگ ترافیک، برای گروه‌های هدف مد نظر قرار دارد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز یادآور شد که برای ارائه آموزش فرهنگ ترافیک به گروه‌های سنی مختلف، روش و ابزارهای متفاوتی استفاده خواهد شد.

دکتر زوربخش کاهش 23 درصدی تصادفات برون شهری شیراز را مهمترین اتفاق سال 97 در حوزه پیشگیری دانست و افزود: با تلاش و برنامه ریزی انجام شده و تعامل مثبت و سازنده با پلیس راهور توانستیم تعداد فوتی های ناشی از تصادف را در 7 ماه منتهی به ابتدای آبان امسال و در مقایسه با سال گذشته را از 130 نفر به 100 نفر کاهش دهیم.

معاون حمل و نقل شهرداری شیراز یادآوری و اطلاع‌رسانی مجدد در مورد تاثیر حوادث رانندگی بر اجتماع و خانواده و افراد و ایجاد حساسیت در جامعه و توجه بیشتر به فرهنگ صحیح رانندگی و ترافیک را از اهداف برگزاری هفته یادبود قربانیان سوانح رانندگی اعلام کرد.

زوربخش گفت: تاثیر حوادث ترافیکی بر خانواده و جامعه غیر قابل انکار است چرا که غالب قربانیان حوادث سرپرست خانواده هستند .

معاون شهرداری شیراز یادآور شد که در برگزاری برنامه‌های این هفته، مدیریت فوریت های پزشکی، معاونت فرهنگی شهرداری، صدا و سیما، آموزش و پرورش، سازمان زندا‌نها، ستاد دیه، بهزیستی، پلیس راهور و دیگر سازمان‌ها همکاری خواهند داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: