• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-2774-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس خبر داد:

مهلت بخشودگی جرایم دیرکرد واحدهای صنعتی تمدید شد

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس گفت: بخشودگی جرائم دیرکرد بدهی‌های معوق واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی استان فارس تا پایان دی ماه امسال تمدید شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس احد فتوحی سه‌شنبه 13 آذر در جمع خبرنگاران گفت: تمدید بخشودگی بدهی معوق واحدهای صنعتی براساس دستورالعمل ابلاغی سازمان صنایع کوچک و با هدف حمایت از تولید کالای ایرانی، رفع موانع تولید، افزایش انگیزه و رونق تولید و اشتغال انجام می‌شود.

او در توضیح این بخشودگی گفت: واحدهای صنعتی و تولیدی دارای قرارداد حق بهره‌برداری از زمین، اعیانی و تأسیسات، در شهرک‌ها و نواحی صنعتی اعم از صنعتی، بنگاه‌های خدمات عمومی، واحدهای فناوری و کسب‌وکار و واحدهای کارگاهی که مشمول پرداخت تعدیل بدهی معوق بوده و تاکنون موفق به پرداخت مبالغ اعم از اصل بدهی و تعدیل معوقه نشده‌اند، مي‌توانند از اين مشوق استفاده كنند .

او گفت: بر اساس این دستورالعمل، طرف‌های قراردادی که اسناد تعهدی خود را از زمان ابلاغ این دستورالعمل پرداخت کرده ولی تعدیل آن‌ها تاکنون مورد بخشودگی قرار نگرفته، مشمول تخفیفات اعطای این دستورالعمل می‌شود.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان فارس افزود: واحدهای تولیدی بهره‌بردار دارای پایان کار یا در مرحله نصب ماشین‌آلات نيز در صورت پرداخت 50  درصد اصل بدهی، مشمول 60 درصد بخشودگی جرائم دیرکرد شده و چنانچه 100 درصد مبلغ اصل بدهی واحد تولیدی و صنعتی را پرداخت کنند تا 80 درصد مبلغ جرائم تأخیرآنها بخشيده می‌شود .

وی با بیان اینکه واحدهای صنعتی داراي پيشرفت فيزيكي بالاي 50 درصد نیز مشمول این مشوق‌ است، گفت: چنانچه برنامه ساخت‌ و ساز این واحدها با برنامه زمان‌بندی مصوب شده در هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی فارس مطابقت داشته باشد، در صورت پرداخت 50 درصد اصل بدهی، شامل 50 درصد بخشودگی جرائم دیر کرد و در صورت پرداخت 100 درصدي، مشمول تخفيف 70 درصدي می‌شوند .

وی تأکید کرد: واحدهای مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان كه تمام مبالغ  اسناد تعهدي شان را پرداخت كرده اند اما تعديل آنها مورد بخشودگي قرارنگرفته است نيز مشمول اين تخفيفات خواهند شد .

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه بابیان اینکه سایر مشوق‌ها و تخفیف‌ها به سرمایه‌گذاران در شهرک‌های صنعتی نیز همچنان اعمال می‌شود، گفت: اعمال تخفیف 10 درصدی به نخبگان و ایثارگران و سرمایه‌گذاران خارجی و مخترعان و همچنین اختصاص مشوق‌های ویژه تا سقف 90 درصد مناطق کم‌برخوردار و اعمال تخفیف برای متقاضیانی که بتوانند واحد صنعتی خود را در فاصله زمانی کمتر از یک سال به بهره‌برداری برسانند ازجمله سیاست‌های حمایتی در این بخش است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: