• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-2874-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیر صنایع جهادکشاورزی فارس خبر داد:

سرمایه‌گذاری 700 میلیاردی در صنایع تبدیلی و غذایی فارس

مدیرصنایع سازمان جهادکشاورزی فارس گفت: از ابتدای سال 97 تاکنون، 39 پروانه بهره‌برداری صنایع تبدیلی و غذایی در این استان صادر شده که سرمایه‌گذاری 732 میلیارد ریالی را به دنبال داشته است .

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی جهادکشاورزی فارس، مهدی صادقی گفت: سرمایه‌گذاری انجام شده در حوزه صنایع تبدیلی و غذایی در فارس، زمینه اشتغال 386 نفر را فراهم خواهد کرد.

او با بیان اینکه راه‌اندازی این صنایع، باعث فراهم شدن بستر جذب 104 هزار تن مواد خام از محصولات زراعی و باغی در استان فارس را فراهم می‌کند؛ چنین حرکتی را زمینه‌ساز تحولی اقتصادی در این استان دانست.

صادقی با یادآوری اینکه فارس جزو استان‌های برتر در تولید محصولات خام زراعی و باغی است، گفت: در فارس 671 واحد صنایع تبدیلی و غذایی وجود دارد و برای حدود 9 هزار نفر اشتغال ایجاد کرده است.

مدیرصنایع سازمان جهاد کشاورزی فارس خاطرنشان کرد: واحدهای صنعتی فعال در بخش صنایع تبدیلی و غذایی فارس سالانه بیش از 3 میلیون و 800 هزار تن از مواد خام تولیدی بخش‌های مختلف کشاورزی استان را جذب می‌کنند.

صادقی با بیان این‌که از رسالت‌های مهم سازمان جهاد کشاورزی، کاهش ضایعات محصولات تولیدی است، یادآور شد: فعالیت واحدهای صنایع کشاورزی، سالانه بالغ بر  488 هزارتن کاهش ضایعات کشاورزی را به دنبال داشته است .

او افزود: در راستای توسعه صنایع تبدیلی و غذایی استان فارس همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری صنایع کشاورزی در تمام شهرستان‌های فارس برگزار شد که بیش از هزار و 500 نفر با موارد فنی و شاخص‌های سرمایه‌گذاری متناسب با وضعیت هر شهرستان و نوع طرح آشنا شده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: