• شنبه ۲۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 979-584-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس حفاظت محیط زیست ارسنجان خبر داد:

رفع تصرف از 33 هزار مترمربع اراضی ملی در ارسنجان

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ارسنجان از توابع استان فارس اعلام کرد که پس از اقدامات قانونی انجام شده، حکم رفع تصرف حدود 33 هزار مترمربع اراضی ملی این شهرستان اجرا شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومی محیط زیست فارس، ابراهیمی گفت: حکم خلع ید و رفع تصرف از 32 هزار و 735 مترمربع از اراضی پارک ملی و پناهگاه حیات وحش بختگان در محدوده این شهرستان توسط یگان حفاظت این اداره و ماموران انتظامی شهرستان اجرا شد.

وی گفت: از ابتدای امسال تاکنون پانزده هکتار از اراضی ملی رفع تصرف و آزاده شده حال آنکه بعضی از این اراضی بیش از بیست سال سابقه تصرف و فعالیت‌های کشاورزی و حتی باغی داشته است.

ابراهیمی تاکید کرد که این مهم به واسطه پیگیری محیط زیست و همکاری نیروی انتظامی و دستگاه قضایی خصوصا در سطح شهرستان ارسنجان به ثمر رسیده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ارسنجان خاطرنشان کرد که اقدامات انجام شده در رفع تصرف اراضی ملی، در امنیت زیستگاه‌های حیات وحش و پایداری اکوسیستم تاثیرگذار خواهد بود.

ابراهیمی با بیان اینکه در خصوص تصرف اراضی حفاظت شده و پناهگاه‌های حیات وحش از سال گذشته تاکنون 9 پرونده قضایی تشکیل شده است، گفت: تاکنون احکام در مورد 8 فقره پرونده صادر شده و یک فقره نیز همچنان مفتوح است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ارسنجان گفت: کل تصرفات خلع ید شده از سال 86 تاکنون در این شهرستان حدود ۲۰ هکتار بوده است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: