• یکشنبه ۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9710-373-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان سروستان:

اعتلای فرهنگ در گرو اصلاح اقتصاد و سیاست

فرماندار شهرستان سروستان اعتقاد دارد که اعتلای فرهنگ در گرو اصلاح اقتصاد و سیاست است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد فارس، علاءالدین کراماتی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سروستان گفت: به رغم اهمیت حیاتی موضوع فرهنگ، ‌کمتر اندیشمند ایرانی را سراغ داریم که در این حوزه وارد شده و اظهار نظر کرده باشد .

کراماتی خاطرنشان کرد: درست است که انقلاب ما انقلاب فرهنگی بوده است، اما باید این نکته را دانست که زمانی می توان فرهنگ جامعه را اعتلا بخشید که به موازات آن اقتصاد و سیاست را نیز در همان روند اصلاح کنیم .

نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی سروستان با اشاره به موضوع کتاب و کتابخوانی اضافه کرد: در گذشته مردم علی رغم فقر مالی بیشتر،‌ کتابخانه های شخصی بسیار بزرگی برای خود داشتند،‌ اما این که اکنون چنین چیزی را کمتر می بینیم، شاید به دلیل آن باشد که جایگاه علمی افراد،‌ جایگاه شخصیتی آنان را بوجود نمی آورد .

محمدحسن ضیایی،‌ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سروستان و دبیر شورای فرهنگ عمومی سروستان نیز گفت: برنامه های دهه فجر بایستی به شکلی برگزار گردد که در خور شأن انقلاب اسلامی است .

ضیایی با اشاره به تداخل ایام فاطمیه با دهه فجر ادامه داد: امسال در حالی به پیشواز جشن های دهه مبارک فجر می رویم که در چند روز از این دهه، ‌ایام سوگواری فاطمیه را خواهیم داشت و لازم است تا این موضوع نیز در برنامه ریزی ها گنجانده شود .

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سروستان افزود: در مورد سالن نمایش با پیگیری هایی که صورت گرفته‌ است شهرداری زمین لازم را در اختیار قرار داد و بنا شد تا شهرداری سالن را بسازد و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آن را تجهیز کند.

در این نشست که با موضوع برنامه‌های دهه فجر و کتابخوانی برگزار شد بود، بواسطه فعالیت های شورای فرهنگ عمومی سروستان از امام جمعه سروستان به عنوان رئیس شورای فرهنگ عمومی سروستان،‌ فرماندار،‌ به عنوان نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی سروستان و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سروستان به عنوان دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان توسط صابر سهرابی،‌ دبیر شورای فرهنگ عمومی استان با اهدای لوح تقدیری، تقدیر شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: