• دوشنبه ۳ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۱
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9710-381-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون اداره کل ورزش و جوانان فارس:

سیاست مسئولان فارس مردمی کردن ورزش است

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس گفت: سیاست مسئولان اداره کل ورزش و جوانان استان، مردمی کردن ورزش در فارس است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومی ورزش و جوانان، علی رضایی در مراسم تکریم و معارفه روسای سابق و جدید اداره ورزش و جوانان شهرستان رستم گفت: اداره ورزش متولی هماهنگی در حوزه ورزش و هیئت‌های ورزشی به عنوان سازمان‌هایی مردم نهاد متولی توسعه ورزش است.

او نتیجه توسعه ورزش در جامعه را کم شدن آسیب ها و افزایش نشاط اجتماعی برشمرد و گفت: هیئت‌های ورزشی بازوان ادارات ورزش و جوانان در توسعه و پیشرفت ورزش محسوب می‌شوند لذا باید پویا و با برنامه باشند.

رضایی گفت: پیروی از این الگو در چند سال اخیر باعث شده تا ضمن صرفه‌جویی بسیار زیاد در هزینه‌ها، زمینه توسعه‌ی بسیار سریع در ورزش استان فراهم شود .

وی با تاکید بر لزوم توجه بیش از پیش به ورزش در تصمیم گیری‌های محلی و با انتقاد از تدوین سند جامع سلامت بدون در نظر گرفتن نقش ورزش، افزود: توجه بیش از پیش به سایر بخش‌ها در این سند و نادیده گرفتن نقش ورزش در تامین سلامت، شادبی و نشاط جامعه با شعار پیشگیری بهتر از درمان است مغایرت دارد .

وی خواستار باز تعریف نقش ورزش همگانی در کنار ورزش قهرمانی در تمامی دستگاه‌های تصمیم گیر و اجرایی شد و افزود: نقش و کاربرد ورزش تنها در حوزه قهرمانی نیست بلکه این بخش می‌تواند نقش پیشگیرانه و واکسینه کننده جامعه در مواجهه با آسیب های اجتماعی و بحران‌های جسمی در حال گسترش در جامعه را ایفا کند .

رضایی همچنین لزوم توسعه بخش جوانان در شهرستان‌ها را یادآور و متذکر شد و گفت: فرمانداران به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان‌ها مسئول برگزاری ستاد ساماندهی امور جوانان هستند .

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، از آغاز مطالعات برای ساخت خانه جوان در شهرستان رستم خبر داد و افزود: یکی از ملزومات اجرای این طرح راه اندازی حداقل 5 سازمان مردم نهاد در این شهرستان است .

رضایی گفت: سازمان‌هاي مردم نهاد به دليل پشتوانه اجتماعي و مشاركت داوطلبانه افراد ظرفيت عظيمي در ايجاد تحول و توسعه دارند .

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان فارس با بیان اینکه سمن ها در اشتغال زایی و توسعه پایدار نیز نقش بسزایی دارند، افزود: این تشکل‌های مردمی می‌توانند به عنوان بازوهاي توانمند و اجرايي با كمك دولت‌ها برای تسريع در فرآيندهاي اجرايي، مشاركت کنند .

در این مراسم ضمن معرفی عبدالکریم نیکنام به عنوان رئیس جدید اداره ورزش و جوانان رستم از زحمات 6 ساله نصیر پیرانی قدردانی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: