• سه شنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-676-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس:

فارس به لحاظ افراد باسواد جلوتر از کشور است

مدیرکل آموزش و پروش استان فارس با استناد به آمارها اعلام کرد که این استان به لحاظ تعداد افراد باسواد، از میانگین کشوری جلوتر است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، علی عسگر نجفی سه شنبه 4 دیماه و به مناسبت هفته سوادآموزی در جمع خبرنگاران گفت: انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی بود و به همین دلیل توجه به مسائل فرهنگی برمبنای آموزه‌های دینی مد نظر قرار داشته و دارد.

او با بیان اینکه به واسطه اهمیت سوادآموزی، بنیانگزار جمهوری اسلامی دستور تاسیس نهضت سوادآموزی را صادر کردند، گفت: هفت دیماه سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی است و همه ساله این روز و هفته منتهی به آن گرامی داشته می شود.

نجفی خاطرنشان کرد: اولین قدم برای توسعه یک کشور باسواد بودن افراد جامعه است؛ همین سواد عادی، خواندن، نوشتن، حساب کردن و قرآن خواندن که دروازه دانایی محسوب می شود.

وی با بیان اینکه کاهش جرائم، توانایی یافتن مسیر زندگی، افزایش مشارکت اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی از تاثیرات با سواد بودن است، گفت:  آموزش و پرورش نیز همگام با سیاست های ملی و بین المللی، در راستای آموزش برای همه و گسترش سواد، وظیفه مند هستیم.

نجفی خاطرنشان کرد: امروز در کشور آمار باسوادی گروه 10 تا 49 ساله به 94.7 درصد و در فارس به 95.8 درصد رسیده و آمار باسوادی در گروه سنی 6 سال و بالاتر در کشور به 87.6 و در فارس به 88.8 درصد رسیده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس تاکید کرد که فارس امسال هم مانند سال های گذشته رتبه اول را در جذب سوادآموز و براساس سهمیه تعیین شده، کسب کرده و به دنبال افزایش سهمیه است.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: