• چهارشنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-1176-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

دردیدار رئیس جهاددانشگاهی و مدیرعامل مخابرات فارس مطرح شد؛

استفاده از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی برای آموزش‌های تخصصی

رئیس جهاددانشگاهی استان طی دیداری با مدیرعامل شرکت مخابرات فارس، پیرامون ظرفیت‌ها و زمینه‌های همکاری مشترک بحث و تبادل نظر کرده و بر استفاده از ظرفیت جهاددانشگاهی بر ارائه آموزش‌های تخصصی تاکید کردند .

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی، رئیس جهاددانشگاهی استان فارس در دیدار مدیرعامل شرکت مخابرات این استان، به تشریح بخشی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این نهاد در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی، افکارسنجی، فرهنگی و فنی و مهندسی پرداخت .

دکتر مظاهر بابایی تاکید کرد جهاددانشگاهی در چهاردهه استقرار نظام اسلامی، در بخش های مختلف ارائه دهنده خدمات قابل توجهی در حوزه های فنی و مهندسی، پزشکی، تحقیقاتی و فرهنگی بوده است .

وی با اشاره به بخشی از توانمندی های جهاددانشگاهی در حوزه آموزش های مهارتی و ضمن خدمت، تاکید کرد که طی سال های گذشته تاکنون، این نهاد دانشگاهی ارائه دهنده خدمات آموزشی تخصصی به سازمان ها و شرکت های مختلف بوده است .

بابایی، اجرای طرح آموزش‌های مهارتی  و دوره‌های تخصصی مختلف برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، گفت: جهاددانشگاهی دوره‌های تخصصی هوآوی و زیرساخت‌های مخابرات را برگزار کرده و به عنوان استان پایلوت عهده دار آموزش‌ها برای استان‌های فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان بوده است .

او از آمادگی جهاددانشگاهی فارس برای برگزاری دوره آموزش‌های مجازی و الکترونیک ویژه پرسنل با هدف ارتقا سطح توانمندی آنان خبر داد و گفت: این آموزش‌ها می تواند در قالب یک سیستم یکپارچه برنامه ریزی، تدوین و اجرا شود .

بابایی با اشاره به اینکه زیرساختها و تجهیزات آموزشی مورد نیاز در این زمینه، در جهاددانشگاهی فارس فراهم شده است، گفت: در برگزاری دوره های آموزشی، سرفصل مباحث در اختیار شرکتها و سازمانها بوده و امکان تامین مدرس از سوی طرف قرارداد نیز وجود دارد .

مدیرکل مخابرات استان فارس نیز با اشاره به روزآمد بودن دانش در حوزه مخابرات و ارتباطات، بر لزوم ارتقا و به روز سازی سیستم و تجهیزات آموزشی و سرفصل ها تاکید کرد .

ایزدی با بیان اینکه امروز در استان فارس روترها و سوئیچ‌های مخابراتی جدید نصب شده و تعدادی از مهندسان نیز دوره‌های تخصصی را در کشور چین طی کرده اند، گفت: یکی از نیازهای اولویت دار شرکت مخابرات، برگزاری دوره های آموزشی تخصصی است .

مدیرکل مخابرات استان فارس با بیان اینکه استفاده از ظرفیت های آموزشی جهاددانشگاهی را به عنوان یک اولویت مد نظر دارد، لزوم انجام بازدید از ظرفیت ها و تجهیزات آموزشی موجود را برای رسیدن به اشتراک نظر در برگزاری دوره های آموزشی ضروری دانست .

او با اشاره به برخی سرفصل های آموزشی مورد نیاز شرکت مخابرات، نبود ظرفیت در این زمینه در فارس را یادآور شد و گفت: نیاز آموزشی شرکت مخابرات یک نیاز روزآمد، مستمر و مداوم محسوب می شود .

رئیس جهادانشگاهی استان فارس همچنین با اشاره به اعمال تحریمهای ظالمانه، بر لزوم تامین نیروی متخصص تعمیر و نگهداری سیستم های مخابراتی را یک اولویت دانست .

بابایی با این تاکید که استفاده از ظرفیت های آموزشی جهاددانشگاهی، به نوعی حرکت در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی نیز محسوب می شود، گفت: علاوه بر دوره های تخصصی مد نظر شرکت مخابرات، امکان برگزاری دوره های آموزشی در حوزه های عمومی نظیر زبان انگلیسی و ... نیز وجود دارد .

رئیس جهاددانشگاهی فارس همچنین از توانایی این نهاد علمی برای ارائه آموزش هایی در حوزه خانواده و .... را فراهم دانست و با اشاره به ظرفیت‌های موجود در حوزه‌های ژنتیک، روانشناسی و پزشکی، آمادگی این نهاد را برای همکاری های چند جانبه اعلام کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: