• چهارشنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9710-1273-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نماينده مردم شيراز در مجلس:

لایحه بودجه انقباضی با نگاه حمایتی است

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه لایحه بودجه ٩٨ لایحه‌ای انقباضی است، گفت: این لایحه با شرایط تحریم متناسب شده است و نگاهی حمایتی دارد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، علی اکبری بعدازظهر چهارشنبه ۵ دی ماه در مراسم روز صادرات با بیان اینکه از هفته آینده بررسی بودجه لایحه شروع خواهد شد، گفت: ارقام تغییر نخواهد کرد بلکه تبصره‌ها تغییر خواهند کرد که تولیدکنندگان بیشترین بهره‌مندی را داشته باشند .

وی با بیان اینکه اقتصاد کشور گرفتار سلاطین مختلف شده است، افزود: طی دو سال اخیر مشکلاتی که صندوق‌های مالی و اعتباری ایجاد کرده‌اند باعث شده تا زمان زیادی از مجلس تلف شود .

نماینده مردم فارس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ۳۰ هزار میلیارد تومان از بیت‌المال برداشت و به افرادی که در این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کرده بودند پرداخت شد .

اکبری در بخشی از سخنانش با بیان اینکه فرودگاه‌های احداث شده در کشور بدون کارشناسی در اولویت امور قرار گرفت، گفت: ۴۰۰ هزار چاه غیر مجاز در کشور‌ وجود دارد که حذف این چاه‌ها از چرخه کشاورزی بسیار سخت است و ادامه کشاورزی باعث شده تا عمق چاه‌های استان تا ۶۰۰ متر نیز برسد .

اکبری افزود: تهدیدهای جدی آبی وجود دارد و باید با تدبیرات بهتری به دنبال بهبود شرایط باشیم؛ تجربه نشان داده که با توسعه صادرات و توسعه گردشگری می‌توان از این شرایط خارج شد .

این نماینده مجلس با اشاره با اینکه در منابع خصوصا در بخش آب به خوبی مدیریت و کنترل نشده است، خاطرنشان کرد که حجم مصرف آب خصوصا در بخش کشاورزی بیشتر حجم تولید آب بوده است.

وی با بیان اینکه شرایط خوبی در حوزه گردشگری و صادرات داریم و در حوزه‌های خرما و زعفران تجار ایرانی با هم رقیب هستند، تصریح کرد: این در‌ حالی است که باید تجار کشورمان با سایر ملل دنیا رقابت کنند .

نماینده مردم فارس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قرار بود وزیر جهاد کشاورزی استیضاح شود و در کمیسیون همه اعضا بر این رای رسیدند که باید قیمت گندم مناسب سازی شود، بیان کرد: استیضاح به یکشنبه هفته آینده موکول شد .

اکبری عنوان کرد: ۳ میلیون تن گندم در اختیار قنادان قرار می‌گیرد که قیمت بسیار نازلی هم داشته است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: