• چهارشنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-2774-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران:

رتبه ٥ فارس در استفاده از خدمات صادرات

مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: استان فارس رتبه ۵ در استفاده از خدمات صادرات را دارد که تاکنون ۲۳ صادرکننده به میزان ۲۳۱ میلیون دلار از این خدمات استفاده کردند .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، افروز بهرامی عصر چهارشنبه ۵ دیماه در همایش روز صادرات با تاکید بر اینکه باید به سمت توسعه صادرات غیر نفتی حرکت کنیم، اظهار کرد: با توسعه صادرات غیرنفتی باید به سمت کسب درآمد ارزی و تامین نیاز وارداتی حرکت کنیم، زیرا از این مسیر به اشتغال‌زایی کمک می‌شود .

وی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه، صادرات ۱۲۰ میلیارد دلاری در نظر گرفته شده است، افزود: ۳۰ درصد سهم صادارت مربوط به صادرات فنی و مهندسی است .

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران بیان کرد: سال‌ها است در‌مورد واقعی‌سازی نرخ ارز صحبت شده و کسی با ارز تک نرخی مخالف نیست و به دنبال ایجاد شرایط مناسب هستیم .

بهرامی تاکید کرد: با توجه به تحریم‌ها ریسک‌های تجاری و ریسک‌های سیاسی در ایران افزایش یافته است.

وی عنوان کرد: فعالیت‌های صندوق ضمانت صادرات ایران به منظور کاهش حجم ریسک‌هایی است که در حوزه سرمایه‌گذاری وجود دارد .

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران با بیان اینکه تا پایان سال جاری ۵۰ میلیارد دلار صادرات غیر نفتی خواهیم داشت، عنوان کرد: از این میزان تنها ۵ درصد تحت پوشش این صندوق قرار دارد و در جهان این آمار بیش از ۱۰ درصد است و عدم فرهنگ‌سازی در‌حوزه بیمه در صادرات نیز باعث شده این آمار کاهش محسوسی داشته باشد .

بهرامی با اشاره به اینکه بازارهای هدف نیز بازارهای کم ریسکی نیستند، اظهار کرد: اعتبار در‌ كنار کیفیت نیز یکی از‌ مواردی است که می‌تواند شرایط را برای سرمایه‌‌گذاران بهبود بخشد .

این مقام مسئول با بیان اینکه بیمه می‌تواند جایگزین مناسبی برای lc باشد، از بین بردن مشکلات اعتباری صادرکنندگان را از دیگر اهداف صندوق ضمانت صادرات عنوان کرد.

بهرامی گفت: یکی از مشکلاتی که صادرکنندگان در‌ حوزه صادرات خدمات فنی و‌ مهندسی با آن مواجهند عدم امکان ارائه ضمانت‌نامه‌های بانکی است که صندوق توسعه صادرات نیز این امکان را در اختیار صادرکنندگان قرار خواهد داد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: