• پنجشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-3374-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری شیراز:

ارائه لایحه جامع مشوق‌های سرمایه‌گذاری شیراز در آینده‌ای نزدیک

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری شیراز گفت: لایحه جامع مشوق‌های سرمایه‌گذاری شیراز در آینده‌ای نزدیک به شورای این کلانشهر ارائه خواهد شد.

علی‌رضا شاهرخیان در گفت و گو با ایسنا منطقه فارس گفت: پیش نویس لایحه جامع مشوق‌های سرمایه گذاری با بهره‌گیری از سوابق و تجربه‌ دیگر کلانشهرهای ایران تهیه شده، جزء حکام بودجه شهرداری شیراز در سال 97 است .

وی گفت: بسته‌های سرمایه‌گذاری شهرداری شیراز متغیر و عموما در دسته‌بندی حوزه‌های گردشگری، مسکونی و تجاری، گردشگری سلامت و هتلینگ، تاریخی و فرهنگی و توسعه‌ای سازمان‌ها قرار می‌گیرند .

شاهرخیان با اشاره به شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری مناطق 11 گانه و سازمان‌های شهرداری شیراز‌، گفت: بسترهای لازم برای تهیه بسته و صدور مجوزهای لازم سرمایه‌گذاری فراهم شده است .

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری شیراز با تصریح بر اینکه امروز اقبال نسبت به سرمایه‌گذاری در حوزه مسکونی و تجاری کمتر شده، حاکمیت رکود نه تنها در فارس که کل کشور را دلیل استقبال کم نسبت به سرمایه‌گذاری در این حوزه عنوان کرد.

شاهرخیان همچنین با بیان اینکه مشتریان ما سرمایه‌گذارانی هستند که هم در داخل و هم خارج از کشور مشغول به فعالیت هستند، اظهار کرد که بازاریایی برای جلب و جذب سرمایه‌گذار در حال انجام است .

وی با بیان اینکه اقدمات مطلوبی در این سازمان انجام شده و آینده‌ای خوب در پیش رو داریم، گفت: تفاهم‌نامه‌هایی با سرمایه‌گذاران بسته شده که برای نهایی شدن قراردادهای کلان حاصل از آنها در حال مذاکره هستیم .

شاهرخیان همچنین با اشاره به کاهش زمان فرآیند صدور مجوز اجرای طرح توسط سرمایه‌گذاران، گفت: بنا را براین گذاشته‌ایم که بسته‌ای به سرمایه‌گذار ارائه کنیم که بروکراسی اداری آن طی شده باشد .

وی با بیان اینکه طی چند ماه گذشته نیز تلاش کرده‌ایم تا این مهم عملیاتی شود، کاهش زمان صدور مجوزهای پایه در حوزه شهرسازی را از حوزه‌های شاخصی عنوان کرد که فرآیند زمان صدور مجوز در آن به حداقل رسیده است .

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری شیراز خاطرنشان کرد:‌ تکالیف 65 تا 80 بودجه امسال شهرداری شیراز مربوط به سازمان سرمایه‌گذاری و معاونت مالی اقتصادی است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: