• شنبه ۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-1576-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

همکاری علوم پزشکی و آموزش و پرورش برای ارائه خدمات به بیماران پروانه‌ای در شیراز

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز از برگزاری نخستین نشست هم اندیشی برای توسعه همکاری بین بخشی و کاهش مسایل آموزشی و تحصیلی دانش آموزان مبتلا به بیماری پروانه‌ای (EB) ، برگزار شد .

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، عبدالخالق کشاورزی با بیان اینکه علوم پزشکی شیراز در ارائه خدمات درمانی به بیماران پروانه‌ای از دانشگاه‌های پیشتاز است، گفت: همکاری با آموزش و پرورش با هدف کاهش مسایل دانش آموزان پروانه‌ای است.

او ابراز امیدواری کرد که این همکاری منجر به ایجاد بستری برای ورود دانش‌آموزان پروانه‌ای به جامعه شود و گفت: مربیان بهداشت مدارس گروه هدف اصلی در این همکاری هستند، این گروه با فراگیری آموزش‌هایی می‌توانند به شناسایی و تحصیل هر چه بهتر دانش آموزان پروانه‌ای کمک کنند .

معاون درمان دانشگاه، اعلام کرد: این معاونت آمادگی دارد در قالب ارائه خدمات حمایتی، درمانی آموزشی، اجتماعی و پژوهشی به دانش آموزان مبتلا به بیماری پروانه ای، با اداره کل آموزش و پرورش تفاهم نامه منعقد کند .

مسوول کاردرمانی اداره کل آموزش و پرورش استثنایی فارس نیز با بیان اینکه از سال گذشته با همکاری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز مسایل تحصیلی دانش آموزان پروانه‌ای تا حد زیادی مرتفع شده است .

قمری در خصوص طرح فراگیر آموزش و پرورش استثنایی برای دانش آموزان دارای مشکلات جسمی حرکتی توضیحاتی را ارائه داد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: