• شنبه ۱۵ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9710-2273-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون استانداري فارس:

نباید با عينك بدبينی به هسته گزينش نگاه کرد

معاون امور اقتصادي و توسعه منابع انساني استانداري فارس خاطرنشان كرد: متاسفانه برخي افراد با عينك بدبينانه به هسته گزينش نگاه مي‌كنند در حالي‌كه اين رهيافت از جنبه‌هاي مختلف قابل بررسي است .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، يدالله رحماني شنبه ١٥ دي ماه در نشستي كه به مناسبت روز گزينش برگزار شد، با بيان اينكه هدف گزينش انتخاب افرادي است كه بهترين عملكرد را در دستگاه‌هاي نظامي و اجرايي داشته باشند، گفت: گزينش كاري مقدس است و كساني كه در اين امر خطير فعاليت مي كنند ضمن رعايت چارچوب ها و ضوابط براي تشخيص صلاحيت افردا، بايد با نگاه الهي و اعتقادي هم به موضوع نگاه كنند .

وي با تاكيد بر اينكه بايد از اين رهيافت كه هم حقوق افراد و هم نظام حاكم بر جامعه رعايت شود، مراقبت كرد، افزود: گزينش يك اصل الهي است، چرا كه خداوند هم براي اداره امور جامعه رسولاني را گزينش كرد .

معاون امور اقتصادي و توسعه منابع انساني استانداري فارس ادامه داد: امروز گزينش در جوامع غيراسلامي هم حائز اهميت است و هم‌اينك ١٧٤ كشور مسير گزينش براي جلوگيري از انحرافات در سيستم به كار مي‌برند .

رحماني با بيان اينكه بعضي افراد شناخت كافي نسبت به هسته در سيستم اداري كشور ندارند، گفت: در مقابل گروهي با حب و بغض به دنبال مخدوش كردن گزينش هستند كه بايد مراقبت كرد تا در تصميم گيري‌ها حب و بغض جايگاهي نداشته باشد .

وي به جنبه ارشادي و اصلاحي در انجام رسالت گزينش هم اشاره و خاطرنشان كرد: برخي افراد متخصص در سيستم اداري شناخت كافي نسبت به مسائل شرعي و اعتقادي ندارند كه نبايد فرصت را از اين افراد گرفت بلكه بايد فرصت داد .

معاون امور اقتصادي و توسعه منابع انساني استانداري فارس همچنين امانتداري و رازداري را يكي از موضوعاتي عنوان کرد كه در فرآيند گزينش، تحقيق و بررسي بايد محرمانه باقي بماند .

رحماني تاكيد كرد: بايد شرايط زماني و رواني حاكم بر جامعه را هم مدنظر داشته باشيم و نسبت به جذب افراد متعهد و متخصص در چارچوب قانوني عمل كنيم .

وي با تصريح بر اينكه بايد تصمم‌گيري در مورد افراد مربوط به همان زمان باشد، گفت: گزينش واقعي و بدون نقص تنها از جانب خداوند است و در اين مسير بايد تنها تقوا و خداترسي را پيشه كار كرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: